detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
19.10.2023 13:28
НАЗК запускає онлайн-базу викраденої росіянами української спадщини
НАЗК запускає онлайн-базу викраденої росіянами української спадщини
Новий розділ «Викрадена спадщина» в межах проєкту «Війна і мистецтво» має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, які викрали російські окупанти в Україні під час війни.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає в межах проєкту «Війна і мистецтво» новий розділ «Викрадена спадщина».  Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Він має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, які викрали російські окупанти в Україні під час війни. База вже містить 245 культурних об’єктів.

У НАЗК зауважили, що Російська Федерація систематично грабує та нищить культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності ще з 2014 року.  Викрадені культурні цінності переміщуються територією РФ, стають частиною виставок, приватних колекцій росіян, предметами досліджень різних інституцій.

Як факт здійснення протиправних дій (розкопки, інженерні роботи), так і самі цінності, які крадуть росіяни, використовуються у пропагандистських цілях РФ, зокрема для підживлення «русского міра», демонструючи так звану «багату російську культуру». 

Документування, публікація і поширення фактів про такі предмети та їх незаконне походження має суттєво обмежити можливості для їх незаконного обігу та допомогти повернути їх під контроль України.

У розділі «Викрадена спадщина», окрім зображення кожного об’єкта та інформації про нього, можна також дізнатися і про обставини його крадіжки. З розділом можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції створило базу творів мистецтва, якими володіють підсанкційні росіяни. Вона допоможе відстежити порушення антиросійських санкцій в операціях на ринку предметів мистецтва.

Раніше компанія Film.ua Group спільно з акторкою Ірмою Вітовською запустили диджитал-проєкт «Вкрадене мистецтво» про злочини росіян проти культурного надбання України. 

Ілюстрація: НАЗК

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY