detector.media
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
16.10.2023 18:04
«Слідство.Інфо»: Екссуддя Олег Глуханчук, що був пов'язаний з «королем контрабанди» Альперіним, нині отримує близько 100 тис. грн щомісяця
«Слідство.Інфо»: Екссуддя Олег Глуханчук, що був пов'язаний з «королем контрабанди» Альперіним, нині отримує близько 100 тис. грн щомісяця
Громадська рада доброчесності у 2019 році перевіряла Глуханчука й визнала його таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.

Колишній суддя Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, який був пов’язаний із бізнесменом Вадимом Альперіним, мав проблеми з декларуванням свого майна й у 2019 році був визнаний Громадською радою доброчесності таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, нині отримує від держави пожиттєве утримання в розмірі близько 100 тис. грн щомісяця. 28 лютого 2023 року, після 16-річного перебування на посаді судді Одеського окружного адміністративного суду (з них протягом 15 років він очолював цей суд), Глуханчук пішов у відставку. Про це йдеться у публікації «Слідства.Інфо».

Про Глуханчука та його тісні зв’язки з «хрещеним батьком контрабанди» Альперіним журналісти «Слідства.Інфо» розповіли три роки тому у своєму розслідуванні «Король контрабанди». Наведені в цьому матеріалі факти вказують на те, що одеський бізнесмен міг системно підкуповувати суддів, прокурорів та поліцейських.

«У розпорядженні редакції опинилася “чорна бухгалтерія” та листування Альперіна, з яких випливає, що бізнесмен міг дати хабарі за переслідування конкурентів та правоохоронців, які вели розслідування щодо підконтрольних йому компаній. Суддя розповідав, що знайомий з Альперіним. Правоохоронці вважають, що Одеський окружний адміністративний суд під керівництвом Глуханчука регулярно фігурував у схемах з розмитнення товарів компаній, які контролював Вадим Альперін», — йдеться у публікації «Слідства.Інфо».

Крім цього, розслідувачі нагадують, що у 2017 році Глуханчука виявили у стані алкогольного сп’яніння за кермом авто.

У 2019 році проєкт «PROSUD» аналізував декларації судді та виявив там проблеми, а НАБУ порушило стосовно нього кримінальне провадження за брехню в деклараціях.

«Але попри все, Глуханчук успішно пройшов перевірку Вищої кваліфікаційної комісії суддів та протримався на посаді судді аж до відставки 28 лютого 2023 року. Тепер держава зобов’язана Глуханчуку вже як судді у відставці щомісяця пожиттєво виплачувати щонайменше 100 тисяч гривень з бюджету», — констатують у «Слідство.Інфо».

Нагадаємо, раніше ми писали, що фігурант спільного розслідування «Слідства.Інфо» та ОССРП, бізнес-партнер і друг російського бізнесмена Сергій Семенюк подав на журналістів до суду через матеріал «Від Кремлівського палацу до “Укренерго”: хто прибирає стратегічні об’єкти України». У матеріалі йдеться про клінінгові компанії з орбіти російського бізнесмена, які прибирають українські стратегічні об’єкти, як-от «Укрзалізницю», «Укренерго», податкову тощо.

Крім цього, команда «Слідства.Інфо» розповідала, про суддю Сергія Слинька, який ухвалював сумнівні рішення й маніпулював у деклараціях, а тепер отримує від держави близько 100 тис. грн щомісяця.

У серпні журналісти «Слідства.Інфо» опублікували матеріал, у якому охарактеризували нинішнього виконувача обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва як «затятого порушника правил дорожнього руху». 

Фото: Pravo.ua

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY