Згідно з даними ITU, станом на 2020 рік 66% населення Землі користується інтернетом. З цієї кількості в середньому 70–80% використовує його задля соціальних мереж. Понад те, суттєва частина трафіку припадає на країни Африки, Азії та Латинської Америки — частини світу, також відомої як Глобальний Південь. Як і в решті світу, серед країн Глобального Півдня фейсбук має неабияку популярність. Мова ворожнечі, дезінформація чи розпалювання насильства — це виклики, що існують у фейсбуку і в Україні, і в країнах Азії та Африки. Про антологію проблеми контентної модерації — у випуску.
Текстову версію читайте тут. Автор — Сергій Сирбу.
Також рекомендуємо: Подкаст «Медіуми» від Детектора медіа. В ньому Наталка Соколенко та Вадим Міський виступають посередниками між світом медіа та споживачами інформації й розбирають історії в які нас втягує медіаіндустрія.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.