detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
16.08.2023 09:34
СБУ показала морські дрони власного виробництва та надала ексклюзивні кадри атаки ними на Кримський міст (ВІДЕО)
СБУ показала морські дрони власного виробництва та надала ексклюзивні кадри атаки ними на Кримський міст (ВІДЕО)
Голова СБУ повідомив, що для атаки на міст використали морський безпілотник українського виробництва, і обіцяє нові несподіванки для окупантів.

Служба безпеки України показала морські надводні дрони українського виробництва, які вже здійснили низку операцій у Чорному морі, та надала телекомпанії CNN ексклюзивні кадри удару морськими безпілотниками по Керченському мосту в липні.

СБУ надала CNN відеозапис липневої атаки, на якому видно екран пілота морського безпілотника за мить до того, як той доставив 850 кілограмів вибухівки до однієї з бетонних опор моста.

Джерела в службі також надали CNN два відеозаписи з камер спостереження, на яких зафіксовано момент падіння одного безпілотника на автомобільну частину мосту, а потім, приблизно через п'ять хвилин, вибух іншого безпілотника, що влучив у залізничну частину з протилежного боку.

Голова СБУ Василь Малюк повідомив CNN, що використаний безпілотник, який отримав назву «Морський малюк» (Sea Baby), є результатом багатомісячних розробок, які розпочалися одразу після вторгнення.

Ці безпілотники роблять на одному з підземних виробництв на території України. 

«Надводні дрони — це унікальний винахід Служби безпеки України. Жодна з приватних компаній не має до цього відношення. За допомогою цих безпілотників ми нещодавно здійснили успішне ураження Кримського мосту, великого десантного корабля "Оленегірський гірняк" і танкера SIG», — сказав голова спецслужби.

Малюк також узяв відповідальність за першу українську атаку на міст 8 жовтня, але відмовився надати подробиці.

Він додав,  що СБУ працює над низкою нових цікавих операцій, у тому числі в акваторії Чорного моря. «Обіцяю вам, це буде захопливо, особливо для наших ворогів», — сказав Малюк.

Він наголосив, що всі цілі українських атак є легітимними згідно з українським та міжнародним законодавством.

За словами Малюка, західні партнери України виявили інтерес до їхньої діяльності та бажання перейняти досвід. Але вони «не беруть участі в наших операціях, не надають нам жодного обладнання чи чогось іншого».

Він зазначив, що липнева атака безпілотників була результатом багатомісячної підготовки спільної операції з українськими ВМС на чолі з адміралом Олексієм Неїжпапою.

«На завершальному етапі підготовки ми не могли навіть думати про сон чи їжу, — сказав він в інтерв'ю CNN. — Ми були повністю сконцентровані на операції. Останні дні були досить нервовими. Коли стався вибух, ми дуже зраділи і почали вітати один одного. Це був дуже емоційний момент для всіх нас і нашої перемоги, яка обов'язково скоро настане».

Нагадаємо, атаку на незаконний Керченський міст, який з'єднує окупований Крим із територією РФ, здійснили о третій годині ночі з неділі на понеділок 17 липня.

Російські ЗМІ писали, що внаслідок атаки двох дронів провалився один із прогонів мосту. Компанія Maxar Technologies оприлюднила супутникові знімки пошкодженого Кримського мосту.

Автомобільний рух мостом було закрито. Також припинила функціонувати поромна переправа між Керчю та Росією. Потік машин направили в об'їзд окупованою материковою Україною.

Окупанти заявили, що збираються запустити двосторонній рух однією стороною Кримського мосту 15 вересня, а другою стороною — в листопаді. Вони визнали, що одна прогонова будова автодорожної частини мосту зруйнована повністю і відновленню не підлягає.

Попередня атака на Кримський міст відбулась 8 жовтня 2022 року. На мосту пролунали вибухи, сталася пожежа, частина конструкції обвалилася. Вогонь на Кримському мосту зафіксували супутники компанії Maxar Technologies і Planet Labs. На знімках видно, як горить залізничне полотно. Дві секції мосту обвалилися. Ці події викликали бурхливу реакцію в соцмережах.

Керченський міст поєднує тимчасово окупований український півострів Крим з Росією. Автодорожний міст є частиною дороги А-290 (Керч — Новоросійськ). Автомобільну частину відкрито 15 травня 2018 року, залізничну — 25 грудня 2019 року для пасажирського транспорту і 30 червня 2020 року для вантажного, для постачання на анексований Кримський півострів ресурсів військового призначення.

Фото: скриншот CNN

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY