Кіно — це один із найдієвіших способів розказати про Україну. За перший рік великої війни світова спільнота відчинила для нашої країни всі двері: Україна була у фокусі уваги на ключових кіноринках і фестивалях, з’явилися нові можливості для копродукції, гранти на виробництво українського кіно тощо.
Однак зараз ці двері, за словами представників індустрії, починають поволі зачинятися. Тому українські продюсери, режисери та кіновиробники вирішили обговорити перспективи та можливості світової експансії українського кіно під час панельної дискусії «Яким має бути українське кіно, щоб перемагати? Як збирати “оскари”, “пальмові гілки”, “золоті глобуси” та інші престижні нагороди?».
Наталка Данькова з Детектора медіа розпитала в українських продюсерів, режисерів та кіновиробників — чи є в українського кінематографа перспектива світової експансії.
Також рекомендуємо: Подкаст «Медіуми» від Детектора медіа. В ньому Наталка Соколенко та Вадим Міський виступають посередниками між світом медіа та споживачами інформації й розбирають історії в які нас втягує медіаіндустрія.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.