detector.media
Світлана Остапа
«Детектор медіа»
20.04.2023 15:34
Комітет гуманітарної та інформполітики розкритикував законопроєкт про підвищення комфортності обслуговування населення
Комітет гуманітарної та інформполітики розкритикував законопроєкт про підвищення комфортності обслуговування населення
Члени комітету вирішили не рекомендувати цей проєкт до порядку денного парламенту.

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно вирішив не розглядати по суті проєкт Закону України №9178 «Про внесення змін до статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо підвищення комфортності обслуговування населення», внесений народний депутатом Георгієм Мазурашем. Члени комітету, підтримавши пропозицію члена комітету Миколи Княжицького, вирішили не вносити цей проєкт до порядку денного парламенту. Таке рішення ухвалене на черговому засіданні 20 квітня 2023 року.

Народні депутати вважають, що такий проєкт послаблює закон про мову.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь підтримав пропозицію членів комітету. За його словами, два з половиною роки регулюється використання державної мови у сфері обслуговування. «Фактично два з половиною роки як діє закон у цій сфері, і показує високі результати переходу на українську мову. Особливо в умовах повномасштабного вторгнення. Я наполягаю, щоб був посилений парламентський контроль за імплементацією мовного закону, особливо в частині, в якій визначена розробка державної програми сприяння опанування державної мови. Відповідно до закону такий документ мав з’явитися до 16 січня 2020 року», — сказав він, додавши, що ухвалення такої програми забезпечить не тільки створення курсів з вивчення української, а й підготовку необхідних підручників.

Нагадаємо, законопроєкт пропонував зміни до статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». А саме автор проєкту пропонує: «1. Базовою мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. 2. Підприємства, установи та організації, інші суб’єкти господарювання державної та комунальної форми власності, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи - підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів і використовують для цього не лише державну мову, зобов’язані встановити на вході до приміщення та/або безпосередньо у місці здійснення відповідної діяльності інформаційну табличку (наклейку) з інформацією про мови обслуговування (перелік мов, якими здійснюють обслуговування). 3. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.»

Нагадаємо, 16 липня набув чинності Закон про державну мову, що регламентує, зокрема, використання української в інтернеті. Усі інтернет-ресурси, у тому числі інформаційні, повинні мати основну версію українською мовою, яка завантажується для користувачів в Україні за замовчуванням.

Фото: Комітет гуманітарної та інформаційної політики/Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY