detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
20.03.2023 19:24
Інвалідність чи смерть через війну: Верховна Рада запровадила одноразову виплату для працівників низки професій
Інвалідність чи смерть через війну: Верховна Рада запровадила одноразову виплату для працівників низки професій
Допомогу надаватимуть журналістам, держслужбовцям, працівникам критичної інфраструктури, постраждалим через воєнні дії, а також рідним працівників відповідних професій.

19 березня Верховна Рада запровадила одноразову виплату для держслужбовців, працівників критичної інфраструктури та журналістів, які постраждали або загинули через воєнні дії під час виконання професійних обов'язків. Інформація про прийняття відповідного закону № 7353 з'явилася на сайті парламенту.

Оновлення: Із прийнятого закону №7353 про виплату одноразової грошової допомоги у разі отримання інвалідності чи смерті через російську війну прибрали згадку про журналістів.

У пояснювальній записці йдеться про те, що працівники об'єктів критичної інфраструктури, держслужбовці, посадовці місцевого самоврядування та журналісти зможуть отримати одноразову грошову допомогу, якщо під час виконання професійних обов'язків внаслідок воєнних дій вони отримали інвалідність. Виплата за усі групи інвалідності, що настала через контузії або інші травми, сягатиме від 200 до 800 тисяч гривень.

У разі смерті працівника вказаних професій через воєнні дії, держава виплатить мільйон гривень рідним загиблого. 

Виплату здійснюватимуть з державного бюджету із наступним відшкодуванням з Росії відповідно до принципів і норм міжнародного права.

Нагадаємо, у серпні минулого року набув чинності закон щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють в районах ведення воєнних (бойових) дій №7367.  

Згідно з новими вимогами до медіа у питаннях роботи журналістів на фронті, ЗМІ зобов'язані забезпечувати своїх працівників засобами захисту від уражень вогнепальної зброї, осколкових уражень, а також медичними аптечками.

Закон також передбачає обов'язкове страхування журналістів за рахунок роботодавця на випадок поранень під час висвітлення перебігу війни та подій на окупованих територіях. Окрім цього, одноразова грошова допомога медійникам у разі поранення буде складати 50 прожиткових мінімумів замість «до 50-ти», як було зафіксовано в законодавстві раніше. 

Фото: Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY