detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
23.01.2023 18:45
Медіаюрист ІМІ: Журналісти не несуть юридичної відповідальності за матеріал про ймовірну корупцію в Мінобороні
Медіаюрист ІМІ: Журналісти не несуть юридичної відповідальності за матеріал про ймовірну корупцію в Мінобороні
Юрист зазначив, що держтаємниця не була офіційно довірена медійникам.

Оприлюднення матеріалу про ймовірну корупцію в Міноборони під час закупівлі продуктів для військовослужбовців не матиме для журналістів юридичних наслідків, оскільки інформація з обмеженим доступом не була їм офіційно довірена. Так вважає юрист Інституту масової інформації Роман Головенко, пише ІМІ.

Медіаюрист зазначив, що у Міноборони вважають публікацію кримінальним правопорушенням, яке мало б розслідувати СБУ. Гіпотетично міністерство може розглядати статті Кримінального кодексу про «Державну зраду» та «Перешкоджання законній діяльності ЗСУ», які підслідні Службі безпеки. При цьому, на думку Головенка, інкримінування «Перешкоджання законній діяльності ЗСУ» «виглядало би натягнуто, однак варіантів не так багато, і тут у статті згадується про особливий період».

Окрім цього, юрист ІМІ додав, що міністерство може звернутися до СБУ за статтею 328 «Розголошення державної таємниці», трактуючи журналістів як свідків.

«Журналісти не можуть нести відповідальність за цією статтею, оскільки держтаємниця не була їм офіційно довірена. А згадка про поширення свідомо недостовірних відомостей у коментарі додана для красного слівця і не спричинить юридичних наслідків. Чи аналогічно залучити як свідків у розслідування за ст. 422 "Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю"», — зазначив Головенко.

Нагадаємо, 21 січня видання «Дзеркало тижня» опублікувало інформацію про те, що Міністерство оборони нібито закуповує продукти для військових за цінами, значно вищими, ніж у магазинах Києва. 

У відповідь Міноборони назвало публікацію маніпуляцією та пообіцяло звернутися до СБУ.

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав опубліковану інформацію про закупівлю продуктів «інформаційною атакою» та хоче запропонувати нардепам створити тимчасову слідчу комісію щодо процесу закупівель у міністерстві. Він вважає, що людина, яка передала один з контрактів та додатки для оприлюднення «як мінімум, вчинила службовий злочин» та буде притягнута до відповідальності. 

Національне антикорупційне бюро також стверджує, що йому було відомо про ймовірні зловживання Міноборони при закупівлі продуктів харчування для військових ще до того, як цю тему порушило видання «Дзеркало тижня». Як йдеться в повідомленні, інформацію наразі досліджують в межах кримінального провадження.

Ілюстрація: Armyinform

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY