detector.media
07.12.2022 16:40
Експерти презентували першу в історії доповідь щодо російської дезінформації у країнах Люблінського трикутника
Експерти презентували першу в історії доповідь щодо російської дезінформації у країнах Люблінського трикутника
«Детектор медіа», а також громадські організації Литви та Польщі презентували комплексний звіт і визначили цілі російської пропаганди та дезінформації в країнах Люблінського трикутника.

У вівторок, 6 грудня, у Брюсселі неурядові організації з Литви, Польщі та України, а саме Ініціатива громадянської стійкості (CRI), Інститут Костюшко та «Детектор медіа» представили комплексний спільний звіт про виклики, пов’язані з російською дезінформацією та пропагандою у країнах Люблінського трикутника. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Комплексний звіт був представлений під час Форуму ЄС-Україна «Протидія російським фальшивим наративим». Ініціатива громадянської стійкості (CRI), Інститут Костюшко і «Детектор медіа» проаналізували наявні виклики та висвітили основні елементи стійкості до російської дезінформації в Литві, Польщі та Україні.

Експерти спочатку розглянули схоже та відмінне в основних наративах і повідомленнях, спрямованих проти країн Люблінського трикутника. Також вони визначили основні джерела дезінформації, проаналізували її приклади, дослідили і надали оцінку заходам, які вживалися для боротьби з дезінформацією.

У рамках аналізу було визначено декілька цілей російської пропаганди та дезінформації в країнах Люблінського трикутника:

Російська пропаганда та дезінформація, спрямовані проти країн Люблінського трикутника, мають багато спільного. Стійкість до проявів пропаганди в усіх трьох країнах також базується на спільних принципах.

По-перше, існує чітке розуміння того, що російська зловмисна інформаційна діяльність загрожує національній безпеці. Розуміння, визначення та усунення загрози працюють як перший рівень захисту від російської пропаганди. Ба більше, притягнення до відповідальності осіб, які поширюють пропаганду та фейки, надсилає чіткий сигнал про те, що ніхто не має права використовувати свободу слова, розпалювати ненависть, закликати до насильства або поширювати риторику геноциду. 

По-друге, експерти відзначають багатовимірний підхід в питанні боротьби з російською пропагандою та дезінформацією серед країн Люблінського трикутника. 

По-третє, робиться наголос на багатосторонній співпраці. У країнах Люблінського трикутника існує відмінна співпраця як між урядами, так і бізнесом, ЗМІ та громадянським суспільством. 

По-четверте, необхідно розробити вимірювальні показники для здійснення оцінки впливу конкретних пропагандистських повідомлень на те, як громадяни ухвалюють рішення.

У звіті представлено низку рекомендацій, адресованих усім зацікавленим сторонам, міжнародним організаціям і донорам, представникам громадянського суспільства та ЗМІ. Ці рекомендації передбачають:

Читайте також:

МЗС України у своєму коментарі щодо дослідження зазначило, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року відкрило новий етап російської пропаганди та дезінформації, спрямованої проти країн Люблінського трикутника.

Україна опинилася в епіцентрі російської дезінформації та пропаганди, яка напряму виправдовує агресивні дії РФ. Литва і Польща, котрі надають Україні політичну та військову підтримку, також піддаються постійним інформаційним атакам з боку Кремля. Попри це, усі три країни демонструють стійкість до російської пропаганди.

З повним текстом доповіді можна ознайомитися тут: the-lublin-triangle-joint-report-on-countering-disinformation.pdf

Люблінський трикутник — тристоронній регіональний альянс для політичного, економічного, культурного й соціального співробітництва між Литвою, Польщею та Україною, заснований у липні 2020 року. Тристоронній формат заснований на традиціях та історичних зв'язках трьох країн, його метою є зміцнення діалогу між країнами, підтримка інтеграції України в Європейський Союз та НАТО і спільна протидія російській агресії в Україні.

Фото: пресслужба МЗС України

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY