detector.media
23.11.2022 09:35
Netflix після критики українців змінив твіт про «правителя Північної Росії» Ярослава Мудрого (ФОТО)
Netflix після критики українців змінив твіт про «правителя Північної Росії» Ярослава Мудрого (ФОТО)
Платформа презентує у соцмережах героїв нового сезону серіалу «Вікінги». Після шквалу критики титул київського князя змінили на «правителя Київської Русі».

Творці серіалу «Вікінги: Вальгалла» презентували нових героїв другого сезону, який вийде на екрани на платформі Netflix у січні. Серед них знайшлося місце київському князю Ярославу Мудрому, якого творці серіалу назвали спершу «правителем Північної Росії». 

«Князь Ярослав Мудрий, войовничий правитель Північної Росії, дядько Олафа та Гаральда», — написали в офіційному твітер-акаунті серіалу.

Твіт викликав шквал критики і обговорення у соціальних мережах.

Користувачі зазначали, що Ярослав Мудрий правив у Києві тоді, коли Росії ще не існувало. 

Деякі дописувачі рекомендували Netflix розрізняти географічні поняття Рим/Румунія, Австрія/Австралія і Русь/Росія, деякі вказували на мапі, де справді розташована північ Росії, а деякі радили не прогулювати курс лекцій про Україну історика Тімоті Снайдера.

На платформі Change.org з’явилася петиція із заявою, що «така маніпуляція історією України, особливо зараз, є нераціональною, безвідповідальною та принизливою для всіх українців».

На ситуацію відреагували й у Міністерстві культури та інформаційної політики.

«Ярослав Мудрий був великим князем київським від 1019 року і до його смерті. В час, коли Росії взагалі не існувало. Київська Русь – це не Росія», – написали у твітері МКІП.

Пресслужба МКІП поінформувала LIGA.Life, що вже провели розмову з регіональним директором Netflix Алексом Лонґом, тому чекають на «виправлення цієї ситуації».

«По ситуації, що склалась з Netflix, є два висновки: по-перше, маємо ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію; по-друге, тісні контакти з партнерами допомагають вирішити ситуації майже миттєво. Дякую Netflix, окремо регіональному директору Алексу Лонґу. Що там у самому серіалі – ще з’ясовуємо. Але сподіваюсь, що надалі таких ситуацій буде все менше», – написав міністр Олександр Ткаченко

Врешті, після бурхливої реакції українців та офіційного звернення МКІП, Netflix все ж видалив твіт, а в новому анонсі назвав Ярослава Мудрого «князем Київської Русі». 

 

Відзначимо, Ярослав Мудрий був великим князем київським і правителем Київської держави з 1019 по 1054 роки. Столиця його держави розташовувалась у Києві, а під його владою перебували території сучасних України, Білорусі та західні області Росії. До того, як зійти на київський престол, Ярослав певний час був князем у Новгороді (на заході сучасної Росії). Помер у Вишгороді поблизу Києва, похований у Софійському соборі.

За словами деяких істориків, зокрема Сергія Плохія, в часи правління Ярослава «Руссю/Руською землею» зазвичай називали не усю підвладну київським князям територію, а лише Київське, Чернігівське та Переяславське князівства, які грали провідну роль у політичному житті держави. У північних князівствах (на території теперішньої Росії) назву «Русь» на позначення своїх земель почали вживати лише у 14-15 ст., задовго після занепаду Києва. Слово «Росія» походить від грецької форми назви «Русь» і ввійшло у вжиток протягом 17 століття, поки його офіційно не затвердив у назві своєї держави Петро І, перейменувавши в 1721 році Московське царство у Російську імперію.

У сучасній англомовній історичній науці розрізняють поняття «Russia» (Росія) і «Rus» (Русь), однак на популярному рівні між двома термінами часто виникає плутанина.

Нагадаємо, платформа Netflix готує шоу з президентом України Володимиром Зеленським. Щоб узяти в нього інтерв'ю, до Києва приїхав комік Девід Леттерман.

Фото: скриншоти, Liga.Life

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY