detector.media
14.07.2022 15:48
Ахметов позбувся одразу двох ознак олігарха – Мін'юст
Ахметов позбувся одразу двох ознак олігарха – Мін'юст
Мін'юст вважає, що Рінат Ахметов здійснив вихід одразу з-під двох критеріїв потрапляння до переліку олігархів.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що бізнесмен Рінат Ахметов позбувся одразу двох критеріїв потрапляння до переліку олігархів.

За словами Малюські, це відбулось  після складання його бізнес-партнером Вадимом Новинським депутатського мандата та виходу SCM із медійного бізнесу.

«Новинський – це був прямий зв'язок для того, щоб визнати олігархом Ахметова. Тому що вони є партнерами по бізнесу, а пан Новинський, як народний депутат, є політичною фігурою. І тому тут, у випадку продовження статусу Новинського як народного депутата, спрацьовувала б ознака участі в політичному житті, що додавала б і автоматично перетворювала б Ахметова на олігарха. Тому в цьому випадку відмова від мандата, було це метою чи не було метою – не знаю, судити не буду, але прибрала прямий зв'язок Ахметова з парламентом і прибрала найочевиднішу ознаку участі в політичному житті для Ахметова», – повідомив міністр юстиції Малюська в етері онлайн-дискусії «ОПОРА.Live».

Також після рішення SCM вийти з медійного бізнесу Ахметов вже не підпадає під критерій закону про олігархів щодо володіння ЗМІ.

«Він (Рінат Ахметов) ніколи не хотів потрапити до списку олігархів, був рішуче налаштований. Остання його заява – це якраз ознака того, що своєї думки він не змінив, і він вважає цей закон небезпечним і не хотів би туди потрапляти», – каже Малюська.

Читайте також: 

11 липня український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.

Ахметов уточнив, що «Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинить діяльність онлайн-медіа МГУ.

Ахметов зазначив, що таке рішення є вимушеним і продиктоване антиолігархічним законом, який набирає чинності.

Медіахолдинг «Медіа Група Україна» об'єднує канали «Україна», «Україна 24», «Футбол 1/2/3», НЛО TV, мультимедійну платформу «Сьогодні», «Новинну Групу Україна» та інші. У березні Forbes повідомив, що Ахметов з початку повномасштабної війни втратив $9,5 млрд, однак зберіг першу сходинку у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінювали у $4,2 млрд.

До повномасштабної війни Forbes оцінював «Медіа Групу Україна» в $200 млн. Виторг медіагрупи в 2021 році – 467 млн грн, консолідований збиток – 936 млн грн.

За інформацією джерел «Детектора медіа», для багатьох навіть у менеджменті медіахолдингу рішення Ахметова стало несподіванкою.

12 липня SCM офіційно оголосила, що розпочинає процедури припинення випуску друкованих ЗМІ та анулювання ліцензій «Медіа Групи Україна». Йдеться про всі державні ліцензії на мовлення та на провайдера програмної послуги, які були отримані МГУ від держави. Всі активи МГУ залишаються в її власності. 

Фото: Фонд Ріната Ахметова/Fасebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY