detector.media
31.05.2022 17:54
Страховки, бронежилети і аптечки для воєнкорів мають надавати роботодавці – законопроєкт
Страховки, бронежилети і аптечки для воєнкорів мають надавати роботодавці – законопроєкт
Окрім засобів для захисту, документ передбачає обов’язкову компенсацію для поранених медійників у розмірі 50 прожиткових мінімумів.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють в районах ведення воєнних (бойових) дій. У вівторок 322 парламентарі підтримали за основу законопроєкт №7367, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Як ідеться на сайті Верховної Ради, підготовка цього документу передбачає скорочені терміни.

Ініціаторкою законопроєкту є народна депутатка від партії «Слуга народу» Анастасія Ляшенко.

Документом передбачено нові вимоги до медіа у питаннях роботи журналістів на фронті.

Зокрема, ЗМІ зобов'язані забезпечувати своїх працівників засобами захисту від уражень вогнепальної зброї, осколкових уражень, а також медичними аптечками. Положення про це пропонується додати до статті 15 закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

Крім того, законопроєктом передбачається обов'язкове страхування журналістів за рахунок роботодавця на випадок поранень під час висвітлення війни та подій на окупованих територіях. Доповнення про це пропонують додати до статті 7 закону «Про страхування».

Також у документі йдеться про обумовлену суму одноразової грошової допомоги медійникам у разі поранення. Така допомога буде складати 50 прожиткових мінімумів замість «до 50-ти», як зазначено у нинішньому варанті закону.

Законопроєкт був поданий до Верховної Ради 18 травня.

Нагадаємо, за даними моніторингу Інституту масової інформації, Росія протягом трьох місяців повномасштабної війни скоїла 280 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Станом на 24 травня росіяни вбили 29 журналістів, з них семеро журналістів було вбито під час виконання професійних обов'язків. 

Фото: Міноборони України

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY