detector.media
Денис Шабанін
Софія Скиба
«Детектор медіа»
18.05.2022 09:42
Про що говорили в етері спільного телемарафону 17 травня
Про що говорили в етері спільного телемарафону 17 травня
Похорон першого президента України Леоніда Кравчука, евакуація військових із «Азовсталі», відгомін «Євробачення».

З початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну центральні канали почали мовити у форматі спільного марафону «Єдині новини #UAРазом». «Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафону, а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «1+1», «Рада», ICTV, «Суспільне», «Інтер».

Канали регулярно показують у новинах та студійних блоках: звернення президента України Володимира Зеленського, брифінги урядовців та інших офіційних осіб.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм обговорював із ведучим ICTV дані Київської школи економіки щодо збитків, завданих Росією інфраструктурі України. Наразі ці збитки складають 2,8 трильйона гривень. Найєм говорить, що насамперед ремонтуватимуть ті об’єкти, які потрібні для доставки вантажів до військових, зокрема пошкоджені ділянки залізниці.

Колишній міністр економіки Павло Кухта в ефірі ICTV також говорив про відновлення економіки. Поки що економіка не перейшла, на його думку, на воєнні рейки — зараз Україна використовує ресурси іноземних партнерів.

У прямому ефірі ведучий Вадим Карп’як поцікавився думкою міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка щодо ініціативи медіаспільноти про відсторонення деяких медійників від національного марафону. Міністр сказав, що ініціатива «виникла лише на третій місяць повномасштабної війни», ніби натякаючи, що спільнота запізно кинулась (насправді це не так — заклики почалися ще в березні). Міністр сказав, що хоче, аби подібні процеси відбувались цивілізовано, і треба, щоб кожен кейс розібрала Комісія із журналістської етики. Натомість те, що відбувається, йому скидається на шельмування. Ведучий Вадим Карп’як звернув увагу міністра на те, що питання людей, які дотичні до національного марафону «Єдині новини», впливає на рівень довіри до телемарафону, й нагадав, що журналісти, згадані у зверненні медійників, не вибачились за свою попередню роботу, яка шкодила Україні. Міністр сказав, що він не бачив позиції кожного медійника і кожної медійниці, хто раніше працював на каналах Медведчука, а зараз веде національний марафон на центральних телеканалах країни.

До ефіру на Суспільному запросили голову Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольгу Герасим’юк. Вона говорила про телеканали та інші медіа на окупованих територіях, які працюють на окупантів. На Херсонщині, за її підрахунками, це 4 телеканали, 5 радіостанцій та 7 провайдерів. Загалом тимчасово втрачені близько ста медіакомпаній та компаній, які надають зв’язок.

У блоці Суспільного інтерв’ювали голову правління Суспільного Миколу Чернотицького про те, як члени національного журі оцінювали виступи учасників фіналу «Євробачення-2022». Микола Чернотицький сказав, що члени та членкині експертної комісії не знали про бали, які виставляли колеги, тому все це — лише збіг обставин. Докладно цю ситуацію пояснювала «Детектору медіа» голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа.

Додатково Чернотицький повідомив, що наступного року відбудеться своєрідний open call — українці зможуть запропонувати свої кандидатури до складу національного журі, яке виставлятиме бали іноземним виконавцям.

У новинах говорили про похорон першого президента України Леоніда Кравчука, евакуацію військових із заводу «Азовсталь» та повернення гурту Kalush Orchestra в Україну. Соліст гурту прокоментував своє рішення закликати до звільнення українців з «Азовсталі». Олег Псюк вважає, що навіть якби гурт дискваліфікували, Україна підтримала би такий вибір музикантів, адже життя українців важливіше за перемогу на конкурсі і статуетку у формі мікрофону.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY