detector.media
21.08.2021 12:31
Двоє білоруських журналістів вже 8 місяців сидять по справі «Пресклубу», до якої не мають ніякого стосунку. Одній ув'язненій «шиють» нову справу
Двоє білоруських журналістів вже 8 місяців сидять по справі «Пресклубу», до якої не мають ніякого стосунку. Одній ув'язненій «шиють» нову справу
Журналістка Ксенія Луцкіна та оператор Денис Соколовський перебувають в ув’язненні по справі «Пресклубу». Але вони не мають ніякого стосунку до цієї справи. Обоє раніше працювали на державних ЗМІ. А на Луцкіну завели нову справу.

Ексжурналістка білоруської державної «Белтелерадіокомпанії» Ксенія Луцкіна, яка перебуває в СІЗО у справі «Пресклубу», не має до самого «Пресклубу» ніякого стосунку. Так само, як і ексоператор «Білорусь-1» Денис Соколовський

Однак зараз Луцкіній пред'явили нове звинувачення. Про це в своєму першому інтерв'ю після звільнення розповіла засновниця «Пресклубу» Юлія Слуцька

Слуцька, яку разом з 3-ма іншими співробітниками «Пресклубу» 19 серпня випустили на волю, підкреслила, що вона і її колеги говорили про це слідчим на всіх допитах.

«Ксенія один раз брала участь в хакатоні, який проводив «Пресклуб », і її проєкт був серед переможців. Я бачила її всього один раз в «Пресклубі», і то мимохіть. Другий раз побачила її вже в Слідчому комітеті», – розповіла вона.

Нагадаємо, що засновниця «Пресклубу» Юлія Слуцька, оператор Петро Слуцький, директор Сергій Ольшевський та програмна директорка Алла Шарко вийшли на свободу. Їх помилували.

 Юлію Слуцьку та її колег Аллу Шарко, Сергія Ольшевського, Петра Слуцького та Ксенію Луцкіну затримали наприкінці 2020 року. Їх звинуватили в ухиленні від сплати податків в особливо великій сумі. На майно Юлії Слуцької в Білорусі наклали арешт.

14 січня 2021 року білоруські правозахисні організації визнали політв'язнями працівників «Пресклубу» 

23 квітня суд продовжив строки утримання під вартою працівників «Пресклубу» ще на два місяці, до 23 червня. 

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі.

14 квітня медіаспільнота України та Білорусі звернулись до уповноваженої ОБСЄ з питань свободи слова щодо утисків у Білорусі журналістів та активістів, та почали збір підписів на підтримку адвокаційної кампанії. Ініціаторами адвокаційної кампанії стали громадська організація «Львівський медіафорум» спільно з незалежною громадською ініціативою Free Belarus Center.

У 2020 році репресії щодо ЗМІ сягнули максимуму після виборів 9 серпня. Було зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, щонайменше 62 журналіста зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення «тортури», щонайменше в 3-х випадках журналісти отримали вогнепальні поранення.

Фото: Ксенія Луцкіна

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY