detector.media
19.07.2021 12:24
Президент «Радіо Свобода» про затримання білоруського журналіста Дащінського: Це відчай Лукашенка
Президент «Радіо Свобода» про затримання білоруського журналіста Дащінського: Це відчай Лукашенка
Джеймі Флай зазначив, що безперервні репресії проти журналістів не зможуть приховати правду про те, що насправді відбувається у Білорусі.

Президент «Радіо Свобода» Джеймі Флай назвав затримання журналіста білоруської редакції Алеся Дащінського свідченням «відчаю Олександра Лукашенка».

«Арешт Алеся Дащинського з "Радіо Свобода", а також арешти його колег Олега Груздзіловича, Інни Студзінської та багатьох інших незалежних білоруських журналістів – це ще одне явне свідчення відчаю Олександра Лукашенка. Ці безперервні репресії проти журналістів не зможуть приховати правду про те, що відбувається в країні. Алеся та його колег слід негайно звільнити»,цитує Флая «Радіо Свобода».

Журналіста білоруської редакції «Радіо Свобода» Алеся Дащінського затримали 16 липня 2021 року після обшуків у його будинку. Правоохоронці вилучили у журналіста ноутбук, телефон, жорсткий диск, флешки й банківську карту. Видання припускає, що Дащінський може перебувати в мінському ізоляторі на Окрестіна.

16 липня білоруські силовики прийшли з обшуками до близько 30 журналістів, активістів та правозахисників. Обшуки проводились здебільшого у журналістів білоруської редакції «Радіо Свобода» та каналу «Белсат».

Під час обшуків в офісі білоруської служби «Радіо Свобода» у Мінську правоохоронці виламали двері та вилучили в редакції майже всю техніку. Також силовики затримали журналістів, які працюють у редакції, або були з нею раніше пов'язані. Зокрема, це Олег Груздзілович та Інна Студзінська.

У КДБ Білорусі назвали обшуки та затримання журналістів незалежних медіа «зачисткою країни від радикалів». 

З 2020 року у Білорусі тривають репресії після президентських виборів, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

Зокрема, у травні 2021 року влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення. За гратами знаходяться 15 співробітників редакції і осіб, пов'язаних з Tut.by.

У липні 2021 року влада фактично закрила одне з найстаріших видань Білорусі «Наша Ніва», сайт видання заблокований. Правоохоронці затримали чотирьох співробітників редакції: головного редактора Єгора Мартиновича, якого побили під час затримання, головреда журналу «Наша історія» Андрія Динька, начальника відділу реклами і маркетингу Андрія Скурка і головного бухгалтера Ольгу Ракович. Всі вони залишаються у в'язниці.

24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.

8 червня 2021 року Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.

Фото: Радіо Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY