detector.media
Іра Рябоштан
«Детектор медіа»
19.05.2021 09:34
Президент «Радіо Свобода» планує приїхати в Україну наступного тижня
Президент «Радіо Свобода» планує приїхати в Україну наступного тижня
Візит Флая відбудеться на тлі переїзду російської редакції «Радіо Свобода» в Київ.

Президент та генеральний директор некомерційної медіакорпорації Radio Free Europe/Radio Liberty’s («Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода») Джеймі Флай планує наступного тижня відвідати Україну з візитом. Про це «Детектору медіа» повідомив заступник директора «Радіо Свобода» зі зв'язків із громадськістю Мартін Званерс.

За його словами, президент «Радіо Свобода» пробуде в Україні два дні – 25 та 26 травня.

Джеймі Флай зустрінеться з працівниками київського бюро «Радіо Свобода», представниками громадських організацій, ЗМІ та українськими чиновниками.

«Візит відбувається у важливий для "Радіо Свобода" час, оскільки наша українська служба продовжує свою життєво важливу роботу в окупованому Криму, ураженому війною Донбасі та Україні загалом. Ми також звертаємо увагу на серйозний тиск, який чиниться на нашу журналістську діяльність в Росії, Білорусі та інших частинах нашого регіону, що складається з 23 країн», – сказав Званерс.

Як писав ДМ, заступник директора «Радіо Свобода» зі зв'язків із громадськістю Мартін Званерс повідомив, що журналістів та працівників російської служби «Радіо Свобода» перевозять до Києва та Праги. За його словами, з цього тижня деякі програми російської служби почнуть виходити з Києва. Зокрема, російське бюро «Радіо Свобода» 18 травня вперше вийшло в ефір з київської студії.

Нагадаємо, 12 січня 2021 року Роскомнагляд склав перші вісім протоколів за статтею 19.34.1 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо ЗМІ, визнаних в Росії «іноземними агентами». Протоколи склали щодо медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода та її проєктів, серед яких «Крим.Реалії». 27 січня суд Москви оштрафував ТОВ «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (РВЄ / РС) та її генерального директора на 1 мільйон 100 тисяч рублів (понад 410 тис. грн). 

Згодом стало відомо, що «Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля. Комітет Палати представників США із закордонних справ закликав Байдена у пріоритетному порядку відреагувати на такі загрози. Комітет захисту журналістів закликав російську владу скасувати закон про «іноземних агентів», щоб забезпечити місцевим та іноземним медіа вільну роботу, а також не штрафувати ЗМІ за нібито порушення цього закону. 

Заступник директора з питань ЗМІ та зв’язків з громадськістю RFE/RL Мартінс Званерс повідомив, що працівники «Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода» не підтримують та відкидають вимогу РФ позначати контент «Крим.Реалії» відповідно до російського закону про «іноземних агентів». Медіакорпорація повідомила, що не підтримає пропозицію будь-якої сторони, яка б визнавала незаконну анексію Криму Росією.

10 березня стало відомо, що в Росії оштрафували місцеве бюро «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» і його гендиректора Андрія Шарого на 53,9 млн руб. (732 тис. доларів) у справах про немаркування матеріалів «іноземного агента».

8 квітня президент корпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай засудив спроби російської влади усунути та згорнути діяльність російської служби «Радіо Свобода». Він сказав, що «Радіо Свобода» продовжуватиме чинити опір атакам та боротиметься з цими спробами всіма можливими методами.

Заступник директора з питань ЗМІ та зв’язків з громадськістю RFE/RL Мартінс Званерс повідомив, що «Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода» докладає всіх зусиль для захисту та безпеки своїх журналістів у РФ, а також – продовжує боротися з незаконними зусиллями російською влади, яка прагне контролювати взаємодію медіа з аудиторією.

Компанія також оскаржує дії російської влади в Європейському суді з прав людини і звернулася до цього суду з проханням як запобіжний захід заборонити Росії стягувати ці штрафи.

14 травня банківські рахунки ТОВ «РВЄ/РС», яке представляє російську службу «Радіо Свобода», заблокували

Фото: Радіо Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY