detector.media
14.05.2021 11:16
Білоруський адвокат і захисник журналістів Зікрацький приєднався до команди Тихановської
Білоруський адвокат і захисник журналістів Зікрацький приєднався до команди Тихановської
Сергій Зікрацький став представником Світлани Тихановської з правових питань.

Відомий білоруський адвокат Сергій Зікрацкий, який на початку травня виїхав до Литви, приєднався до команди Світлани Тихановської.

Як повідомляє пресслужба лідерки білоруської опозиції, Зікрацький став представником Тихановської з правових питань. Правник буде працювати над реформою механізмів захисту прав білорусів, а також займатися позовами проти режиму Олександра Лукашенка, які громадяни Білорусі подаватимуть у закордонні суди.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Светлана Тихановская (@prezident.sveta)

На початку травня Сергій Зікрацький виїхав з Білорусі до Литви. Перед від’їздом правник заявив, що має намір продовжувати робити все можливе, щоб змінити ситуацію в Білорусі, «але в поточних реаліях це неможливо робити в Мінську». У квітні Зікрацького виключили з Мінської обласної колегії адвокатів.

Зікрацький захищав багатьох журналістів, яких влада переслідувала за політичними мотивами. Зокрема, він захищав Tut.by у справі про позбавлення статусу ЗМІ, журналістку «Белсату» Катерину Бахвалову (Андреєву), співробітників білоруського «Пресклубу».

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси. 

У 2020 році репресії щодо ЗМІ сягнули максимуму після виборів 9 серпня. Було зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, щонайменше 62 журналіста зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення «тортури», щонайменше в 3-х випадках журналісти отримали вогнепальні поранення.

У квітні 2021 року парламент Білорусі ухвалив зміни до Закону про ЗМІ та Закону про масові заходи, поправки включають заборону на висвітлення несанкціонованих протестів, відеострімів, заборону на публікацію опитувань та інші заходи щодо обмеження свободи преси. Також за спрощеною процедурою влада зможе також закрити доступ до «дзеркал» заблокованих сайтів. Поправки набудуть чинності після їх підписання самопроголошений президентом Олександром Лукашенком. 

14 квітня 2021 року медіаспільнота України та Білорусі звернулись до уповноваженої ОБСЄ з питань свободи слова щодо утисків у Білорусі журналістів та активістів, та почали збір підписів на підтримку адвокаційної кампанії. Ініціаторами адвокаційної кампанії стали громадська організація «Львівський медіафорум» спільно з незалежною громадською ініціативою Free Belarus Center.

Фото: пресслужба Світлани Тихановської

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY