detector.media
06.05.2021 10:19
В Україні видали порадник для ЗМІ про дотримання гендерної рівності
В Україні видали порадник для ЗМІ про дотримання гендерної рівності
Над порадником працювала Єлизавета Кузьменко.

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні повідомив, що в Україні видали порадник «Як наблизити свою редакцію та контент до гендерної чутливості».

Над порадником працювала медіаконсультантка, голова ГО «Асоціація "Жінки в медіа"», членкиня Комісії з журналістської етики Єлизавета Кузьменко.

«Дискримінація на робочому місці, домашнє насильство, упереджене ставлення та втрачені можливості – дуже багато суспільних негараздів стається через ґендерні стереотипи, в тому числі й ті, які з’явилися десь у неоліті. ЗМІ можуть або подовжувати цим стереотипам життя, підсилювати їх, або допомагати їх розвіяти та замінити сучасними уявленнями та ідеями, що базуються на поняттях рівності. Журналістам тепер легше буде переходити на "світлу сторону" за допомогою нового Порадника, який містить багато корисних прикладів», – йдеться в описі.

У посібнику пояснили: для чого журналістам дотримуватися гендерної рівності та як функціонує гендерна рівність в медіа; розповіли про законодавство та етичні норми професії журналіста; дали корисні посилання для поглиблення знань.

Завантажити посібник можна за посиланням.

Нагадаємо, 18 серпня 2020 року Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України дозволило, за бажанням, вказувати в фемінітиві назву професії в кадрових документах. 16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію комунікації в сфері гендерної рівності.

За даними ІМІ, станом на березень 2021 року більшість українських журналістів (63%) постійно вживають фемінітиви у своїх матеріалах. Водночас 78% журналістів не стежать за балансом чоловіків і жінок у своїх матеріалах. Вони аргументували це тим, що для них важливі спеціалісти, а не їхня стать.

Фото: Координатор проєктів ОБСЄ в Україні

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY