detector.media
29.04.2021 19:50
АМКУ закликав медіагрупи утриматись від синхронного безпідставного розірвання договорів із провайдерами
АМКУ закликав медіагрупи утриматись від синхронного безпідставного розірвання договорів із провайдерами
Одночасні схожі дії медіагруп із припинення договорів можуть бути кваліфіковані як узгоджені та антиконкурентні.

Антимонопольний комітет України закликав медіагрупи утриматись від синхронного безпідставного розірвання договорів із провайдерами. Про це повідомляється на офіційному сайті АМКУ.

«До Комітету почала надходити інформація про практично одночасне попередження так званих "медіагруп", які володіють найбільш рейтинговоми телеканалами, про розірвання договорів з окремими провайдерами. При цьому причини розірвання договорів не вказуються», – зазначили в комітеті.

Як відомо, медіагрупам 1+1 media, «Медіа Група Україна», StarLightMedia та Inter Media Group належать найбільш популярні серед населення України телеканали: «1+1», «2+2», ТЕТ, «ПлюсПлюс», «Бігуді», «Уніан»,«Україна», «НЛО TV», «Індиго TV», СТБ, ICTV, Новий канал, ОЦЕ, М1, М2, «Інтер», К1, К2, НТН, «Мега», «Ентер-Фільм», «Піксель TV», ZOOM.

АМКУ зазначає, що у виборі провайдера споживачі найчастіше враховують можливість дивитись програми на цих каналах. Тож якщо один провайдер не може транслювати канали медіагруп, а інший – може, то він отримує конкурентні переваги.

«Такі одночасні/схожі дії медіагруп можуть бути кваліфіковані як антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання. Комітет, з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції надав ТОВ "1+1 Інтернет", ТОВ "Медіа Група Україна", ТОВ "Старлайт Діджитал" та ТОВ "Національний контент центр", які від імені медіагруп укладають договори з провайдерами, рекомендації – утриматися від одночасного/синхронного безпідставного припинення договорів з провайдерами», – наголошують в АМКУ.

Нагадаємо, у березні 2021 року StarLightMedia та «Медіа Група Україна» анонсували розірвання угоди з провайдером «Мережа Ланет», не вказуючи причини припинення співпраці. За інформацією джерел «Детектора медіа», невдоволення медіагруп викликала акція «Ланету» «Лютий GIG». За 33 гривні на місяць нові абоненти до кінця весни можуть користуватися послугами інтернету та мати доступ до понад 150 онлайн-телеканалів у сервісі «Ланет.TV».

Однак ще восени 2020 року медіагрупи встановили рівень інфляції на 2021 рік для провайдерів 30% і висунули вимогу щодо зростання вартості найдешевшого пакету для абонентів до 99 гривень.

Також «1+1 медіа» та «Інтер медіа груп» надіслали повідомлення провайдеру «Мережа Ланет» про бажання достроково розірвати договір. 

Власник «Ланет» Віктор Мазур заявив, що компанія може змінити свою бізнес-модель через конфлікт з медіагрупами.

Інтернет асоціація України вбачає у діях медіагруп ознаки картельної змови та звернулась з цього приводу до влади.

19 квітня «1+1 медіа» повідомила, що готова прийняти пропозицію «Мережі Ланет» щодо укладення окремого ліцензійного договору про надання невиключних суміжних прав на розповсюдження телеканалів групи у місті Сєвєродонецьк з 19 травня 2021 року. 

Однак провайдер «Мережа Ланет» заявив, що не готовий підписувати нову угоду зі «1+1 медіа» на тих умовах, які зараз оскаржуються у суді.

Фото: istockphoto.com

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY