detector.media
18.03.2021 12:37
«Репортери без кордонів» засудили переслідування «Радіо Свобода» в РФ
«Репортери без кордонів» засудили переслідування «Радіо Свобода» в РФ
Керівництво радіостанції побоюється, що до кінця травня медіа доведеться залишити Росію.

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вбачає загрозу плюралізму новин та інформації через переслідування владою РФ російської редакції «Радіо Свобода». Про це RSF повідомила 18 березня.  

«Репортери без кордонів» засуджують «абсурдний закон [про іноземних агентів], спрямований на те, щоб змусити замовкнути незалежні й опозиційні ЗМІ».

«Радіо Свобода» зазначає, що може втратити половину своєї аудиторії в Росії, яка, за їх оцінками, становить 6,5% дорослого населення. Керівництво радіостанції побоюється, що до кінця травня медіа доведеться залишити Росію.

«"Радіо Свобода", яке веде своє мовлення в Росії вже 30 років, сьогодні знаходиться під загрозою закриття під приводом виконання абсурдного закону, – сказала керівниця відділу Східної Європи і Центральної Азії RSF Жанна Кавелье. – Ці непомірні штрафи є частиною тривалого процесу "зачистки" російського медіаландшафту, з метою покласти край плюралізму, який з'явився в роки перебудови. RSF засуджує переслідування незалежних й опозиційних ЗМІ та закликає до припинення судових розглядів проти радіостанції».

Нагадаємо, 12 січня 2021 року Роскомнагляд склав перші вісім протоколів за статтею 19.34.1 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо ЗМІ, визнаних в Росії «іноземними агентами». Протоколи склали щодо медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода та її проєктів, серед яких «Крим.Реалії». 27 січня суд Москви оштрафував ТОВ «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (РВЄ / РС) та її генерального директора на 1 мільйон 100 тисяч рублів (понад 410 тисяч гривень). 

Згодом стало відомо, що «Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля. Комітет Палати представників США із закордонних справ закликав Байдена у пріоритетному порядку відреагувати на такі загрози. Комітет захисту журналістів закликав російську владу скасувати закон про «іноземних агентів», щоб забезпечити місцевим та іноземним медіа вільну роботу, а також не штрафувати ЗМІ за нібито порушення цього закону. 

27 січня 2020 року колишній президент «Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода» Тед Ліпієн повідомив, що деякі урядовці США підтримували реєстрацію проєкту «Крим.Реалії» іноземним агентом у Росії, щоб він почав працювати за російськими законами для окупованого Криму «як частини РФ». Пан Ліпієн додав, що виступав проти цензурування програм «Радіо Свобода» на догоду Кремлю й закликав своїх наступників та адміністрацію новообраного президента США Джо Байдена не підкорятися шантажу господаря Кремля.

Заступник директора з питань ЗМІ та зв’язків з громадськістю RFE/RL Мартінс Званерс повідомив, що працівники «Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода» не підтримують та відкидають вимогу РФ позначати контент «Крим.Реалії» відповідно до російського закону про «іноземних агентів». Медіакорпорація повідомила, що не підтримає пропозицію будь-якої сторони, яка б визнавала незаконну анексію Криму Росією.

10 березня стало відомо, що в Росії оштрафували місцеве бюро «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» і його гендиректора Андрія Шарого на 53,9 млн руб. (732 тис. доларів) у справах про немаркування матеріалів «іноземного агента».

Фото: Радио Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY