detector.media
04.12.2020 16:55
Парламент Молдови підтримав поправки, які можуть скасувати заборону телепропаганди РФ
Парламент Молдови підтримав поправки, які можуть скасувати заборону телепропаганди РФ
Депутати Молдови також проголосував у першому читанні законопроєкт про функціонування мов, яким можуть повернути російській мові статус міжнаціонального спілкування.

Парламент Молдови 3 грудня підтримав поправки до Кодексу аудіовізуальних медіапослуг, які створюють передумови для скасування закону про заборону іноземної пропаганди на телебаченні та дають можливість для повернення російських програм. Про це повідомив молдавський телеканал TV8.

Раніше молдавські телеканали могли транслювати лише програми, вироблені в США, Канаді, в країнах ЄС та країнах, які ратифікували конвенцію про транскордонне телебачення (Росія її не ратифікувала). Зараз парламент Молдови хоче дозволити трансляцію теле- і радіопрограм «з третіх країн, які не суперечать положенням концепції і стратегії інформаційної безпеки Республіки Молдова».

Крім того, депутати Молдови підтримали в першому читанні законопроєкт про функціонування мов, яким можуть повернути російській мові статус міжнаціонального спілкування. Документ передбачає, що за запитом громадян держслужбовці повинні надавати інформацію або її переклад російською, а також отримувати і відповідати на запити російською.

Нагадаємо, у травні 2016 року правляча Демократична партія Молдови запропонувала на законодавчому рівні заборонити на території країни російську телевізійну пропаганду. На що Президент Молдови Ігор Додон повідомив, що не підпише його через те, що закон погіршить партнерські стосунки країни з РФ.

7 грудня 2017 року парламент Республіки Молдова більшістю голосів ухвалив законопроект про зміну Кодексу про телебачення і радіо. Проте пізніше президент країни Ігор Додон відмовився його затверджувати й повернув у парламент. Однак молдовські депутати повторно затвердили проект правок, а Ігор Додон 4 січня 2018 року знову не підписав документ.

Згідно із законодавством Молдови, президент може повернути закон до парламенту лише один раз. Якщо ж парламент проголосує повторно, то глава держави зобов'язаний промульгувати документ.

Згідно з рішенням Конституційного суду, якщо президент і після повторного голосування не промульгує закон, то, після спеціального звернення до Конституційного суду, відповідні повноваження президента переходять до голови парламенту, який може підписати указ замість президента. 

Після прийняття рішення Конституційним судом глава парламенту Молдови Андріан Канду став в.о.президента Молдови, а Ігор Додон пішов у відпустку.

У січні 2018 року Андріан Канду, який за рішенням Конституційного суду виконує обов'язки президента країни, підписав закон «про боротьбу з російською пропагандою». У лютому 2018 року цей закон набув чинності. З того часу на території Молдови була заборонена ретрансляція інформаційних, аналітичних і військових програм російського телебачення, включаючи політичні ток-шоу. За порушення закону передбачалися великі грошові штрафи і покарання аж до позбавлення ліцензії на мовлення. При цьому закон не передбачав заборону або закриття самих телеканалів.

Фото: TV8

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY