detector.media
27.11.2020 16:59
Шуфрич про скасування акредитацій у Раді: Підозрюю, що хотіли заборонити працювати 3-4 конкретним журналістам
Шуфрич про скасування акредитацій у Раді: Підозрюю, що хотіли заборонити працювати 3-4 конкретним журналістам
Нардеп сказав, що доручив розібратися з цим питанням та чекає на результати перевірки.

Голова Комітету Верховної Ради зі свободи слова, народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Нестор Шуфрич вважає, що 19 інтернет-видань, агентств і газет позбавили акредитації в парламенті, щоб заборонити працювати конкретним 3-4 журналістам. Про це він сказав в програмі «Мокрик По Живому».

Він не уточнив про яких журналістів може йти мова.

«Є підозра, що було бажання скасувати акредитацію комусь окремому. Я доручив розібратися з цим питанням, поки відповіді немає. Саме через кого внесли цей список. У мене є підозра, що це зробили, аби комусь конкретному скасувати акредитацію… стосовно 3-4 конкретних журналістів», – сказав нардеп та додав, що чекає на результати перевірки.

Попри те, що його Комітет дозволив позбавити 19 ЗМІ акредитації, він переконує, що провина лежить на пресслужбі Ради, яка подала список. Нестор Шуфрич не уточнив, від кого могла йти така ініціатива.

Нагадаємо, 20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова вирішив позбавити 19 інтернет-видань, агентств і газет акредитації в парламенті, бо вони «не висвітлюють діяльність Верховної Ради». З такою ініціативою до Комітету звернулася пресслужба Апарату Верховної Ради. Комітет з питань свободи слова рекомендував припинити акредитацію, а вже пресслужба припинила акредитацію.

Згідно з протоколом засідання Комітету з питань свободи слова, позбавити акредитації хотіли: інтернет-видання «Politmarket.Info», інтернет-видання «Mind.kiev.ua», газету «Патріот плюс патріот», інтернет-видання «ВД Панорама», інтернет-видання «Правова інформатика», інтернет-видання «Ю-Контрол Медіа», інтернет видання «Слідство. Інфо», агентство «АУРБ "Фалькон"», агентство «Стоп Корупції ТВ», інформаційне агентство «МСГК Інфо», агентство «Косатка Медіа», агентство «Журналісти проти корупції», агентство «Громадське телебачення Донбасу», агентство «Агентство промислової політики», журнал «Час Перших», журнал «Доброволець України», газету «Ник Вести», газету «Схід та захід разом», газету «Слово Патріота», газету «Життя Авто Євро Сили», газету «Ветеранська правда», агентство «Руська Правда».

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков доручив пресслужбі Апарату ВР переглянути рішення щодо позбавлення акредитації у парламенті низки ЗМІ. 28 жовтня у Комітеті свободи слова пообіцяли поновити акредитацію в Раді журналістам, яких її «випадково позбавили».

Ввечері 28 жовтня керівниця пресслужби Апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк повідомила, що рішення про позбавлення представників 19 медіа акредитації в парламенті скасували. Наступного дні вона сказала, що пресслужба Верховної Ради припиняє практику позбавлення журналістів акредитації в парламенті.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав негайно скасувати рішення щодо масового позбавлення акредитації у Верховній Раді редакцій 19 українських медіа та притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників пресслужби Апарату Верховної Ради. У цьому рішенні члени Медіаруху вбачають цензуру. У Національній суспільній телерадіокомпанії України засудили позбавлення акредитації у Верховній Раді всіх журналістів агенції «Слідство.Інфо» і вважають це тиском на роботу журналістів та наступом на свободу слова в Україні.

Фото: hromadske

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY