detector.media
31.08.2020 16:37
Google в Австралії пообіцяв блокувати піратські сайти без рішення суду
Google в Австралії пообіцяв блокувати піратські сайти без рішення суду
Українські правовласники сподіваються також сподіваються на таке співпрацю з Google.

Google уклав меморандум з правовласниками Австралії: пошукова система обіцяє блокувати проксі і дзеркала піратських сайтів без рішення суду. Новий меморандум покликаний усунути ситуацію, коли альтернативні урл-адреси сайтів, заблокованих через суд, легко знаходилися. Про це повідомляє «Чисте небо» з посиланням на  видання Sydney Morning Herald.

За інформацію «Чистого неба», у минулому Австралія користувалася репутацією розсадника піратства. Однак за ініціативою правовласників  у 2015 році був прийнятий Закону про блокування доступу до краденому контенту. Відтоді інтернет-провайдери заблокували доступ до безлічі сайтів, які порушують права інтелектуальної власності.

Однак залишалася проблема проксі, «дзеркал» і їх видачі у пошуку Google та інших пошукових систем. У зв'язку з цим, в 2018 році був прийнятий новий закон, що спростив блокування доступу до цих типів сайтів. Спочатку Google опирався нововведенням, але минулого року пошукова система добровільно погодилася видалити сотні сайтів з австралійської видачі без судового рішення.

Після блокування незаконний сайт часто заводить нові домени, які легко знайти через пошук. Доступ до нових урлів, звичайно, можна знову закрити через суд, але це місяці роботи. «Пірати користуються часом між створенням нелегального сайту-дзеркала, змінюючи одну букву в адресі, а нам потрібно три-чотири тижні, щоб провести позов через судову систему», — пояснив Грехем Берк, голова Creative Content Australia. А Люсінда Лонгкрофт, директор з державної політики Google Australia, наголосила на тому, що ці заходи стануть ще одним кроком на шляху до захисту авторських прав і дадуть правовласникам швидке рішення.

В'ячеслав Мієнко, глава Ініціативи «Чисте небо», яка займається боротьбою з крадіжкою контенту в Україні, вважає згаданий меморандум вдалим прикладом співпраці: «Об’єднання різних гравців ринку зі спільними цінностями завжди дає хороші результати. У 2017 році ми втілили на законодавчому рівні досудовий механізм блокування нелегальних ресурсів, але нам все ще необхідна активніша позиція регулятора (прим. — Мінекономіки) у цьому питанні. Законодавство про блокування ресурсів провайдерами в Україні не досконале, але ми працюємо у цьому напрямку. Співпраця з Google з автоматичного блокування у пошуковій видачі посилань на нелегальний контент у нас з'явилася, як мета, у 2019 році. Раді, що це вже має практичну реалізацію у світі і впевнені, що Google відгукнеться і на наші пропозиції про співпрацю».

Нагадаємо, голлівудські кіностудії подали позов проти провайдера-пірата і вимагають вимагають відшкодування у розмірі 150 000 доларів за кожен випадок порушення авторських прав.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY