detector.media
02.07.2020 10:29
Комітет свободи слова підтримав законопроєкт про збільшення штрафів за злочини проти журналістів
Комітет свободи слова підтримав законопроєкт про збільшення штрафів за злочини проти журналістів
Засідання парламентського комітету відбулося 1 липня.

Комітет з питань свободи слова підтримав законопроєкт №3633, який передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України та посилення кримінальної відповідальності за злочини проти журналістів. Про повідомила пресслужба Верховної Ради.

Комітет також запропонував головному Комітету – з питань правоохоронної діяльності – рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт закону за основу і в цілому.

Раніше цей проєкт закону підтримала також громадська рада при Комітеті з питань свободи слова.

Як писав ДМ, народний депутат від «Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина"», голова Парламентського комітету з питань молоді і спорту Андрій Кожемякін 11 червня 2020 року зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №3633, яким пропонує внести змін до Кримінального кодексу України та посилити кримінальну відповідальність за злочини проти журналістів. Пан Кожемякін пропонує внести зміни до ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста). Законопроєкт передбачає, що штрафи за перешкоджання журналістам сягнуть 51 тисячі гривень.

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року тоді ще голова парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко повідомив, що депутати з його фракція будуть ініціювати рішення, згідно з яким злочини проти журналістів повинні розглядатися окремо. За його словами, на рівні тоді ще генерального прокурора Руслана Рябошапки обговорювалося питання щодо створення спеціального прокурорського підрозділу, який буде розслідувати справу проти журналістів; на рівні міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – про створення спеціальних слідчих груп. 

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, своєю чергою, повідомив, що на сайті відомства зранку 7 листопада 2019 року з’явиться розділ «Злочини проти журналістів та хід їх розслідування», у якому буде висвітлюватися інформація по статистиці і щодо стадії розгляду справ, пов’язаних із журналістами.

14 січня 2020 року парламент ухвалив постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення"» за основу та в цілому.

17 березня 2020 року Офіс генерального прокурора створив робочу групу, яка займається опрацюванням та узагальненням інформації щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим проти журналістів.

Офіс генерального прокурора 5 червня 2020 року запропонував створити міжвідомчу робочу групу для координації діяльності в розслідуваннях злочинів проти журналістів, до якої зможуть увійти представники всіх правоохоронних органів. Водночас Офіс Ради Європи в Україні пропонує спільно з органами влади і правоохоронцями створити онлайн-платформу, яка б фіксувала всі порушення прав журналістів та надавала інформацію про хід розслідування цих справ. 

Представник Офісу генпрокурора України Олег Пилипюк сказав, що в Україні правоохоронні органи станом на 5 червня розслідували 207 кримінальних проваджень, з яких 149 – Національна поліція України. 6 червня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова додала, що протягом 5 місяців 2020 року в Україні розслідувалось понад 400 справ щодо злочинів проти журналістів.     

Фото: ІМІ

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY