detector.media
Світлана Остапа
«Детектор медіа»
30.04.2020 16:44
Комітет гуманітарної та інформполітики відправив на доопрацювання законопроєкт Бужанського
Комітет гуманітарної та інформполітики відправив на доопрацювання законопроєкт Бужанського
Законопроєктом пропонується подовження терміну права здобуття освіти мовою національної меншини, яка не відноситься до країн Європейського Союзу до 1 вересня 2023 року.

Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів на засіданні 30 квітня 2020 року вирішили відправити на доопрацювання законопроєкт №23632 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти», автором якого є Максим Бужанський (фракція «Слуга народу»). За таке рішення проголосувало 13  з 16-ти присутніх членів Комітету.

Нагадаємо, у березні Комітет відклав розгляд цього проєкту. Тоді автор проєкту зазначав, що хоче усунути із закону, на його думку, дискримінаційну складову, яка полягає в тому, що школи з мовами ЄС переходять на державну мову навчання з 2023 року, а з російською з 2020 року. Народна депутатка (фракція політичної партії «Голос»), членкиня Комітету з питань освіти, науки та інновацій Інна Совсун сказала, що змінювати закон наразі недоречно, оскільки школи вже формують замовлення на підручники на 2020/2021 навчальний рік, крім того такі зміни недоречні на сьомому році війни з Росією.

Нагадаємо, у грудні 2019-го Бужанський вніс до парламенту законопроєкт про скасування закону про мову. Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформполітики Олександр Ткаченко тоді прокоментував, що народні депутати ще не бачили тексту цього законопроєкту, але «цензури на подання проєктів немає».

Пізніше Ткаченко розповів, що змусив колегу по фракції Максима Бужанського відмовитись від поданого законопроєкту про скасування мовного закону.

Зазначимо, Верховна Рада 25 квітня 2019 ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект «Про функціонування української мови як державної». Закон підтримали 278 нардепів. Закон набув чинності 16 липня.

Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя по всій території України.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY