detector.media
27.03.2020 11:01
«Крим.Реалії» відзначають шість років з дня заснування
«Крим.Реалії» відзначають шість років з дня заснування
Проєкт «Крим.Реалії» запустили в березні 2014 року, через кілька тижнів після того, як «зелені чоловічки» без розпізнавальних знаків увійшли до Криму.

Про це 27 березня повідомляється на сайті видання.

«Наші журналісти були там з самого початку, повідомляючи інформацію кількома мовами народів Криму для жителів, які опинилися в полоні кремлівської пропаганди та дезінформації. Росія використовує Крим як полігон для інформаційної війни і наша команда у Криму знаходиться на передовій, відрізняючись професіоналізмом, порядністю і мужністю», – сказав президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай.

У проєкту «Крим.Реалії» – три сайти російською, українською та кримськотатарською мовами, з моменту створення їх відвідали понад 140 мільйонів читачів більш як 250 мільйонів разів. Радіо проєкту мовить на територію півострова 24/7, а програма телепроєкту виходить на українських телеканалах.

Дослідження, проведені київським Інститутом масової інформації у 2019 році, показують, що українські ЗМІ покладаються на «Крим.Реалії», використовуючи 18 відсотків репортажів про регіон.

У 2016 році російський дослідницький центр «Медіалогія» визнав, що проєкт входить в трійку найбільш цитованих джерел інформації про Крим; пізніше через політичний тиск центр виключив «Крим.Реалії» з наступних опитувань.

Російська влада звернули увагу на проєкт, оскільки він сформував аудиторію і вплив. Близько 60 відсотків авторів зіткнулися з тиском і погрозами з боку російських спецслужб, які змусили журналістів залишити півострів, або піти з роботи. Багато авторів працюють під псевдонімами, а гості, запрошені на інтерв'ю і в ефір, часто просять зробити це анонімно, побоюючись переслідувань.

У 2016 році журналіста, автора «Крим.Реалії» Миколу Семену у Криму визнали винним в «сепаратизмі» і заборонили займатися журналістською діяльністю. Кореспонденту видання Тарасу Ібрагімову був нещодавно заборонений в'їзд на півострів на 34 роки.

Крім переслідування окремих репортерів, Кремль націлений на проєкт «Крим.Реалії», визнавши його «іноземним агентом» в 2017 році. Заявлений Москвою намір створити в цьому році «суверенний» інтернет, створений для фільтрації несанкціонованих ЗМІ, представляє додаткову загрозу для проєкту.

Нагадаємо, українська служба «Радіо Свобода» 16 серпня 2019 року відзначала 65 років.

Фото: Крим.Реалії

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY