detector.media
12.02.2020 14:43
У Харкові суд повернув прокуратурі обвинувачення в справі про побиття оператора Макарюка
У Харкові суд повернув прокуратурі обвинувачення в справі про побиття оператора Макарюка
Київський районний суд Харкова повернув прокуратурі обвинувальний акт у справі про побиття телеоператора служби новин «Вісті» Вадима Макарюка через неповне й неконкретне обвинувачення.

Цю ухвалу 11 лютого оголосив суддя Віктор Попрас, передає «Суспільне».

«Наданий суду обвинувальний акт не відповідає вимогам частини 2 статті 5, статті 291 Кримінально-процесуального кодексу України, оскільки фактично не містить обвинувачення відповідно до положень закону, тому в даному випадку обвинувачений позбавлений можливості підготуватися до захисту..., адже його не було достатнім чином проінформовано про характер і причини обвинувачення [...]», – йдеться в повідомленні.

Водночас у суді повідомили, що на стадії підготовчого провадження не вирішували питання про доведеність вини обвинувачених та достатності зібраних доказів.

«Суд лише констатував, що при вирішенні цих питань у обвинувальному акті відсутні необхідні відомості, наявність яких вимагає КПК України, встановлені порушення права на захист обвинувачених...», – зазначається в повідомленні.

Віктор Попрас також задовольнив клопотання потерпілого Вадима Макарюка про прийняття його позовної заяви (цивільний позов про відшкодування 600 тисяч грн компенсації) і надав її копію обвинуваченим. Клопотання захисника підозрюваних Євгена Самойлова щодо допиту свідків і витребування документів відхилені, оскільки обвинувальний акт повернули прокурору.

Як писав ДМ, 7 червня на території торговельного центру «Барабашово» сталася сутичка між групами активістів, внаслідок чого постраждав телеоператор Вадим Макарюк. З того часу він перебував у реанімації, наразі оператора перевели з реанімації в палату. В оператора ретроградна амнезія, дезорієнтація та не працює права рука.

Поліція відкрила кримінальні провадження за ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за санкціями статтей передбачає до 10 років позбавлення волі.

11 червня в Харкові слідчі оголосили підозру за ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 4 ст. 296 (хуліганство), ч. 1 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України. Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.

12 червня Київський районний суд Харкова обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту підозрюваному в перешкоджанні професійній діяльності та побитті оператора Макарюка.

14 червня поліція відзвітувала, що браслет на підозрюваного одягли, до цього за ним наглядав дільничий.

21 червня стало відомо, що слідчі повідомили ще двом особам про підозру в причетності до нападу на оператора Макарюка.

Київський районний суд Харкова 26 червня обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 11 серпня Іллі Алєшкіну, підозрюваному в нападі на оператора служби новин «Вісті» Вадима Макарюка.

Фото: Суспільне

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY