detector.media
25.11.2019 11:40
Бородянський: Ми додискутувалися до того, що нам необхідно захищати правду
Бородянський: Ми додискутувалися до того, що нам необхідно захищати правду
Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський вважає, що Україні необхідна система захисту національних інтересів в інформаційній сфері та в інших сферах, бо загрози від Росії виходять як ззовні, так і зсередини, зокрема, через медіа пов’язані з РФ.

Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді».

«Якщо говорити про те, звідки виходить основна загроза, так – від Російської Федерації. Як вона виходить (чи зсередини країни, чи тільки ззовні) – вона є і там, і там. Вона на різних шарах суспільства», – розповів Володимир Бородянський.

Він обговорював із президентом України Володимиром Зеленськими питання щодо захисту інформаційного простору, проте «ні слова не було про критику на адресу уряду або Зеленського, або ще когось».

Пан Бородянський вказав, що «залишається прихильником критичного ставлення до влади», зокрема, і з боку медіа. «Але є ЗМІ, які ставлять собі за мету не розбудову демократичного суспільства, а переслідують у своїх матеріалах подекуди якісь економічні або політичні інтереси. І от тут є конфлікт», – додав він.

Міністр наразі не знає, як це визначити. «Є дуже тонка грань між критикою, свободою слова і захистом інформаційного поля від дезінформації. Ми повинні її провести. Зрозуміло, що ми не захистимось від всіх варіантів маніпуляцій і дезінформації, але ми повинні закрити 90% таких зловживань», – повідомив він.

Крім того, Володимир Бородянський  прокоментував ініціативу про адміністративну чи кримінальну відповідальність за поширення маніпуляції чи дезінформації: «Сьогодні поки ми дискутуємо про дезінформацію, як треба це регулювати, ми додискутувалися до того, що нам необхідно захищати правду. Тобто ми можемо ще скільки завгодно проводити дискусій, але все менше і менше ми можемо знайти правду і інформацію, яка не ставить собі за мету якось змінити нашу поведінку або наш вибір, яка надає для людини всі аспекти тієї чи іншої події. Тому змінився час, сильно змінився».

Нагадаємо, 6 листопада міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський сказав, що вважає, що потрібно на законодавчому рівні захищати інформаційне поле від маніпуляцій, а журналістів – від тиску. За його словами, має бути посилена відповідальність для журналістів за розповсюдження маніпулятивної та неправдивої інформації. Це буде зроблено шляхом введення в законодавство поняття та критеріїв маніпулювання суспільною думкою. Він додав, що за замовлення та здійснення такого маніпулювання має бути введена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. При цьому він зауважив, що потрібно зберігати баланс між захистом інформаційного простору і захистом свободи слова.

13 листопада голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко та заступник голови Микита Потураєв публічно презентували концепцію майбутнього закону про медіа, над яким наразі працюють члени комітету. У новому законі має з’явитися розділ про гарантії та захист прав журналістів. Пропонується ввести за рахунок медіа страхування життя і здоров’я журналістів від ризиків, пов’язаних з професійною діяльністю.

15 листопада в «Укрінформі» міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський і перший заступник міністра Анатолій Максимчук провели публічну дискусію «Свобода слова, захист журналістів та інформаційного простору України від дезінформації (маніпуляції і фейків)». Запрошеним медійникам представили концепцію захисту інформаційного простору від дезінформації, розроблену міністерством. За словами Володимира Бородянського, скоріше за все, питання захисту інформаційного простору будуть винесені в окремий законопроєкт, з приблизною назвою «Про боротьбу з дезінформацією». Детальніше про ініцативи міністерства читайте тут


Фото: Українській правді

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY