detector.media
09.08.2019 16:22
«1+1 медіа» роздає провайдерам модулі для кодування
«1+1 медіа» роздає провайдерам модулі для кодування
«1+1 медіа» надає провайдерам, які мають діючі угоди на ретрансляцію телеканалів групи, пристрої декодування супутникового сигналу – САМ-модулі Verimatrix.

Про це повідомляє прес-служба групи.

Залежно від складу обладнання головної станції кабельної мережі, група забезпечує провайдерів декількома моделями САМ-модулів на 1, 2, 12 або 20 телеканалів. Замовлення та відправка САМ-модулів провайдерам здійснюється на основі їх попереднього опитування та анкетування.

Наступним кроком у проекті кодування стане спільна загальнонаціональна інформаційна кампанія українських медіагруп, яка розпочнеться наприкінці серпня 2019 року. 

Для інформування FTA-провайдерів та їх абонентів  «1+1» створила додаткові (альтернативні) супутникові версії телеканалів «1+1», «ТЕТ» та «2+2», в яких у мережах платного телебачення та безкоштовного ефірного ТБ будуть розповсюджуватись інформаційні повідомлення. Альтернативні версії цих телеканалів також закодовані із використанням системи умовного доступу Verimatrix.

«Наразі ми посилено працюємо над тим, аби B2B-провайдери мали все необхідне обладнання для забезпечення своїх абонентів можливостю доступу до закодованих супутникових каналів, а глядачі були належним чином поінформовані про зміни, які на них чекають», ‒ прокоментував Ярослав Пахольчук, виконавчий директор та директор напрямку платного телебачення «1+1 медіа».

Нагадаємо, провайдер цифрового ефірного телебачення «Зеонбуд» і компанія Irdeto підписали угоду щодо кодування транспортного сигналу «Зеонбуду» на супутнику. Запровадження системи кодування в експлуатацію планується в жовтні 2019 року.

Дата остаточного кодування супутникового сигналу телеканалів найбільших медіагруп змістилася на початок 2020 року, а саме на 20 січня. У представленій наприкінці травня Ярославом Пахольчуком дорожній картіпоетапного кодування йшлося про кілька ключових подій:

У червні група «1+1 медіа» офіційно попередила провайдерів про строки кодування сигналу на супутнику.

Раніше українські канали на супутнику планували закодуватися в другому кварталі 2019 року. У грудні 2018 року група «1+1 медіа» розпочала двотижневу кампанію з інформування глядачів про майбутнє кодування супутникового сигналу телеканалів. Також у грудні 2018 року до України було доставлено першу партію тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу. Поставку 45 тисяч сет-топ-боксів здійснили медіагрупа «1+1 медіа» разом з імпортером і виробником телевізійного приймального обладнання Strong.

У січні 2019 року генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченкоповідомив, що фінальна дата кодування українських телеканалів на супутнику може бути трохи зміщена в часі відносно попередніх планів зробити це в травні 2019 року. Наприкінці січня 2019 року медіагрупа StarLightMedia повідомила, що планує перейти до кодування своїх каналів на супутнику до кінця 2019 року.

Кодування є наріжним каменем у перемовинах медіагруп із кабельними провайдерами з приводу підвищення цін за контент. З 2017 року провайдери сплачують телеканалам роялті за ретрансляцію, і з 2018 року ціна зросла. У відповідь провайдери вимагають від телеканалів кодування на супутнику і в цифровому ефірі та вимкнення аналогового ефірного телебачення (уже відбулося).

Для глядачів супутникового телебачення кодування означатиме, що вони більше не матимуть безкоштовного доступу на супутнику до контенту таких каналів, як, наприклад, «1+1», СТБ, «Україна» та інших. Тобто якщо вони й далі хотітимуть дивитися ці канали, то муситимуть або підписатися на одного із супутникових платних провайдерів (Viasat або Xtra TV), або обрати інший спосіб телеперегляду (безкоштовне ефірне телебачення, підписка на платне кабельне ТБ, IPTV або OTT).

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY