detector.media
24.04.2019 16:27
25 квітня в Раді планується голосування щодо законопроекту про мову
25 квітня в Раді планується голосування щодо законопроекту про мову
25 квітня Верховна Рада має розглянути близько 20 поправок до законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які залишилося опрацювати, і планує вийти на фінальне голосування щодо відповідного законопроекту.

Про це повідомила перша заступниця Верховної Ради Ірина Геращенко, закривши засідання парламенту 24 квітня, передає «Укрінформ».

24 квітня Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності на своєму засіданні має фіналізувати текст законопроекту № 5670-д до другого читання.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Законопроект урегульовує застосування української мови як державної на всій території України в усіх сферах суспільного життя та передбачає скасування ухваленого у 2012 році закону «Про засади державної мовної політики», відомого як «мовний закон Ківалова — Колесніченка». У законопроекті містяться нові вимоги до засобів масової інформації, кінематографу, книговидання та реклами.

Співавторами законопроекту № 5670-д стали 76 народних депутатів, у тому числі голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький і перша заступниця голови цього комітету Ірина Подоляк, голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар і її колеги з комітету Сергій Висоцький, Олена Кондратюк, Олександр Сочка.

Ухвалення законопроекту має забезпечити:

2 жовтня 2018 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на позачерговому засіданні з ініціативи першої заступниці голови Комітету Ольги Червакової запропонував, щоб норми мовних законопроектів, які стосуються телебачення і радіомовлення, були ухвалені в такому вигляді, як у чинному законі про телебачення і радіомовлення.

28 лютого 2019 року Верховна Рада розпочала розгляд у другому читані законопроекту про мову, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.

Коаліція громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) закликає парламент підтримати законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в цілому в редакції, підготовленій до другого читання Комітетом Верховної Ради питань культури і духовності.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY