detector.media
19.02.2019 12:30
У Білорусі слідчі читали внутрішню переписку журналістів Tut.by – БАЖ
У Білорусі слідчі читали внутрішню переписку журналістів Tut.by – БАЖ
У Білорусі продовжують судити головну редакторку Tut.by Марину Золотову у «справі БелТА». Під час засідань з’ясувалося, що слідчі читали переписку журналістів Tut.by через підключення до Telegram одного з журналістів видання

Про це повідомляє Білоруська асоціація журналістів, що висвітлює судовий процес над пані Золотовою.

За інформаацією БАЖу, у 41-45 томах кримінальної справи були вивчені протоколи оглядів жорстких дисків комп'ютерів і телефонів, вилучених під час обшуків у журналістів Tut.by. На дисках – листування журналістів в Skype та історія відвідування сайтів.

БАЖ інформує, що у справі є інформація про підключення слідчих до облікового запису журналіста Tut.by Дмитра Бобрика в Telegram вже після подій 7 серпня і листування Бобрика у вересні в Telegram.

 «Таким чином, слідчі читали внутрішню переписку журналістів Tut.by і після обшуку - через підключення до облікового запису Дмитра Бобрика», – повідомляє БАЖ.

Нагадаємо, 12 лютого у суді Московського району в Мінську розпочався розгляд справи головної редакторки білоруського видання Tut.by Марини Золотової, яку звинувачують за ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу Білорусі (Бездіяльність посадової особи). Санкції за цією статтею передбачають від штрафу до п'яти років позбавлення волі. 

На думку слідства, вона допустила, що з 4 січня 2017 року по 4 липня 2018 року редактори порталу здійснювали несанкціонований доступ до інформації «БелТА». У звинуваченні звучить інформація про 150 фактів заходу на сайт «БелТА». 

12 лютого під час судового засідання вона заявила, що провину не визнає. Каже, що в її діях немає складу злочину, в якому її звинувачують.

Нагадаємо також, що Марина Золотова залишилася єдиною обвинуваченої у «справі БелТА», решта фігурантів – 14 співробітників різних ЗМІ – були звільнені від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної. Крім штрафів журналісти були зобов'язані відшкодувати пред'явлений збиток. Суми різні – від 3 до 17 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

22 листопада були зняті обвинувачення з редактора інтернет-видання Realt.by Владислава Кутецького та журналіста Deutsche Welle Павлюка Биковського. Вони відшкодували збиток, який нібито нанесли «БетТА». 27 листопада припинено кримінальне переслідування редактора Tut.by Уляни Бобоєд та оглядачки «БелПАНа» Тетяни Коровенкової. Згодом БАЖ повідомив про зняття обвинувачень ще з декількох журналістів, які проходять у справі, а також журналістки Анни Єрмаченко. Вона заплатила адміністративний штраф у розмірі 735 рублів і тепер є свідком у спраі. Підписка про невиїзд скасована, заборона на виїзд з країни знято. 30 листопада слідчі зняли обвинувачення з головного редактора видання «БелПАН» Ірини Левшиної. Про це вона повідомила у Facebook. Наразі пані Золотова - єдина обвинувачена у справі.

Українські медійні організації закликали білоруську владу відмовитися від практики тиску на білоруські ЗМІ та надати можливості вільного функціонування онлайн-видань.

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY