detector.media
06.01.2019 14:00
Для ймовірних вбивць журналіста Хашоггі вимагають страти, щоб приховати правду про злочин - RSF
Для ймовірних вбивць журналіста Хашоггі вимагають страти, щоб приховати правду про злочин - RSF
3 січня у Саудівській Аравії розпочався судовий розгляд справи журналіста Джамала Хашоггі, якого було вбито на території саудівського консульства в Стамбулі. Для п’ятьох підсудних державний обвинувач просить смертної кари.

В організації «Репортери без кордонів» (RSF) вважають, що смертна кара для підсудних у справі вбивства журналіста - це спосіб приховати правду. Про це сказав генеральний секретар RSF Крістоф Делуар, повідомляє прес-служба організації.

«Пошук страти для ймовірних вбивць Хашоггі - це жахливий спосіб спробувати приховати, хто насправді несе за це відповідальність. Тільки незалежне міжнародне розслідування, як RSF вимагав з самого початку, допоможе пролити світло на цю справу», - сказав він.

«Репортери без кордонів» нагадали, що вбивство Джамаля Хашоггі сталося на тлі репресій щодо журналістів і блогерів з боку влади Саудівської Аравії. Так, за даними організації, від 25 до 30 саудівських журналістів наразі затримані, причому деякі - без суду та слідства, а інші відбувають довгі тюремні терміни. Саудівська Аравія займає 169 місце зі 180 країн у Світовому індексі свободи преси RSF 2018 року.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Згодом турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.

Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності, проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.

У січні 2018 року телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозапис із камер відеоспостереження, який демонструє, як в резиденцію консула Саудівської Аравії заносять великі пакети, імовірно, з останками журналіста Джамаля Хашоггі.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY