detector.media
03.10.2018 15:24
Freedom House закликає Україну ефективніше розслідувати вбивство Шеремета та напади на журналістів
Freedom House закликає Україну ефективніше розслідувати вбивство Шеремета та напади на журналістів
Президент Freedom House Майкл Дж. Абрамовітц заяивив про необхідність ефективнішого розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета та нападів на українських журналістів.

Про це він сказав на прес-конференції, коментуючи оцінку результатів розслідування злочинів проти українських журналістів, зокрема розслідування вбивства Павла Шеремета, повідомляє «Укрінформ».

«Звичайно, нас дуже непокоїть ситуація, що ці справи, їх декілька, залишаються нерозкритими. Я не знаю всіх подробиць, але можу запевнити, що Freedom House виступає за те, щоб було ефективніше та успішніше проведено це розслідування. Ми вважаємо, що нерозслідування однієї або декількох справ призводить до культури безкарності, і ми не можемо миритися з цим», – сказав Абрамовітц.

Нагадаємо, журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові. Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.

Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». Слідство наразі не встановило ані вбивць, ані замовників злочину.

16 вересня, у 18-ту річницю зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, медійні та правозахисні організації закликали владу публічно відзвітувати про хід розслідування вбивства Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета.
Нагадаємо, з початку 2018 року експерти ІМІ зафіксували в Україні загалом 168 випадків порушень свободи слова у 23 регіонах

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY