detector.media
Лілія Апостолова
«Детектор медіа»
24.09.2018 18:45
Патріотичний конкурс Мінкульту дискредитував поняття патріотизму – Володимир Тихий
Патріотичний конкурс Мінкульту дискредитував поняття патріотизму – Володимир Тихий
Український кінорежисер Володимир Тихий і представник громадянського руху «Відсіч» Максим Ковбик публічно висловили незадоволення результатами конкурсу фільмів патріотичного спрямування від Міністерства культури України.

Свою точку зору вони оприлюднили 24 вересня на круглому столі, присвяченому державній підтримці кіноіндустрії, а саме конкурсу Міністерства культури на надання державної фінансової підтримки фільмам патріотичного спрямування.   

Організаторами круглого столу виступили Незалежна гільдія кінорежисерів України та Державний комітет телебачення і радіомовлення. Гільдію представляв режисер Володимир Тихий, який вже не вперше висловлює претензії до конкурсу, нарікаючи, що його експертна комісія наполовину складалася з представників телевізійних продашенів та представників компаній, які виробляють контент для Росії, маючи на увазі Star Media та Film.ua. Адже, за повідомленням російського інформаційного-агентства РБК, ці дві компанії стали лідерами з виробництва контенту для російського телебачення. StarMedia свого часу заперечила цю інформацію.

«Те, що зараз відбувається навколо патріотичного конкурсу, – це дискредитація самого поняття патріотизм. Бо критерії невизначені, бо певна кількість експертів далека від елементарного уявлення широкої громадськості про патріотизм», – пояснив режисер.

Результатами пітчингу Мінкульту не задоволені й представники громадянського руху «Відсіч», які раніше оприлюднили своє звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, де аргументували свою точку зору. Позицію «Відсічі» нагадав представник руху Максим Ковбик.

Заявлені в анонсі круглого столу чиновники та гравці ринку, які могли б опонувати спікерам, не прийшли. Зокрема, були запрошені заступник міністра культури Юрій Рибачук,  генеральний продюсер компанії Film.ua Сергій Созановський, головна продюсерка серіалів та фільмів каналу «1+1» Олена Єремєєва. 

Єдиний присутній на події представник державного органу, перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін, зазначив, що його відомство бачить лише позитивні наслідки від того, що держава вперше за роки незалежності почала виділяти суттєві кошти на кіновиробництво, завдяки чому лише цієї осені в прокат виходить 18 національних стрічок.

Він додав, що Держкіно не може коментувати рішення Верховної Ради України про виділення Міністерству культури 500 млн грн на підтримку кінематографії і не має відношення до конкурсу, який проводив Мінкульт. 

Пан Неретін також запитав у Володимира Тихого, чому на круглий стіл не прийшли інші українські режисери та представники кіновиробництва та чи не пов'язані його претензії з особистою образою на Мінкульт через те, що його проект не пройшов до другогу туру конкурсу фільмів патріотичного спрямування. Режисер у відповідь зазначив, що «це не лише його особиста проблема, а й проблема всього українського кінематографу».  

Нагадаємо, у 2017 році держава виділила на виробництво та розповсюдження українських фільмів 500 млн грн. У 2018 році бюджет зріс удвічі – до 1 млрд грн. Половина цих коштів надаєтся через Держкіно, а половина – через нову бюджетну програму Мінкульту «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування».

22 травня конкурсна комісія Мінкульту обрала 10 членів Експертної ради з-поміж 30, делегованих громадськими об’єднаннями. 5 червня стало відомо, що Володимир Войтенко вийшов зі складу комісії. Як відбувалося формування конкурсної комісії читайте тут.

23 червня Міністерство культури оприлюднило повний перелік кінопроектів, поданих на конкурс «патріотичного кіно» (на отримання державної підтримки фільмів патріотичного спрямування). Заявок виявилося 215, але 13 із них було відхилено у зв’язку з поданням документів у неповному обсязі або оформлених неналежним чином. Детальніше читайте тут.

Пітчинг Мінкульту (презентації проектів) відбувся з 24 по 28 липня. Детальніше читайте тут і тут

6 серпня було опубліковано результати конкурсу. 13 серпня Міністерство культури заявило про помилки в підрахунках балів трьох проектів через технічні причини. 

Частина українських кінематографістів вимагала скасувати результати патріотичного пітчингу. Своє незадоволення результатами конкурсу Мінкульту висловлювали також режисер Володимир Тихий, нардепи Єднак та Гопко, громадянський рух «Відсіч». А правління Спілки кінематографістів України на своєму засіданні дійшли висновку про потребу затвердити офіційну відмову визнавати ці результати. 

Фото: Лілія Зінченко

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY