detector.media
04.09.2018 19:46
Transparency International Україна обурена рішенням суду щодо керівника програми «Схеми» Наталії Седлецької
Transparency International Україна обурена рішенням суду щодо керівника програми «Схеми» Наталії Седлецької
Transparency International Україна висловила підтримку керівнику проекту антикорупційних журналістських розслідувань «Схеми» Наталії Седлецькій.

«Вважаємо рішення Печерського суду про доступ до змісту переписки журналіста та її місця перебування заангажованим та невмотивованим», – йдеться на сайті TI.

27 серпня 2018 року Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання Prosecutor General's Office of Ukraine про доступ до даних номеру мобільного оператора, який належить Наталії Седлецькій. Суддя дозволив передати слідчим інформацію про дзвінки, зміст смс-листування та місця перебування керівника програми журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях». Рішення стосується періоду тривалістю 17 місяців (протягом 2016-2017-их років). Такий дозвіл дано в рамках кримінального провадження, фігурантом якого є директор НАБУ.

«Українське представництво глобального антикорупційного руху не розуміє мотивації розкриття приватної інформації журналіста, яка стосується такого тривалого періоду. Вважаємо, що таке рішення суду є загрозою для вільної журналістики. Така ухвала трактується нами, як тиск на керівника проекту журналістських розслідувань. Це грубий спосіб змусити працівника ЗМІ порушити етичні норми, які зобов’язують його зберігати в таємниці власні джерела інформації. Звертаємо увагу на те, що це право і обов’язок журналіста захищений українським законодавством та міжнародними нормами», – зазначили в Transparency International Україна.

Нагадаємо, команда програми «Схеми» засудила тиск на головного редактора Наталію Седлецьку, зробивши відповідну заяву.

Нагадаємо, у 2017 році після спілкуванням з журналістами директором НАБУ Артемом Ситником ГПУ відкрила кримінальну справу за фактом можливого розголошення таємниці слідства посадовою особою правоохоронного органу. Тоді пан Ситник стверджував, що під час спілкування з журналістами не надавав їм даних досудового слідства.

У грудні 2017 року Наталію Седлецьку викликали на кількагодинний допит до Генеральної  прокуратури у справі проти керівника НАБУ. На допиті розслідувачка послалась на пряму норму Кримінально-процесуального кодексу, за якою журналістів не можуть допитувати як свідків про відомості, які містять конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY