detector.media
04.03.2018 10:14
Аргентинську газету «Pagina 12» першою звинуватили у порушенні оновленого польського закону про національну пам'ять
Аргентинську газету «Pagina 12» першою звинуватили у порушенні оновленого польського закону про національну пам'ять
Сайт газети став першим виданням, звинуваченим у порушенні закону, зміни до якого набрали чинності 1 березня.

Сайт аргентинської газети «Pagina 12» став першим, кого звинуватили в порушенні польського закону про Інститут національної пам'яті.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на AFP.

Наближена до польського уряду громадська організація «Польська ліга проти наклепу» звинуватила сайт газети «Pagina 12» і її журналіста Федеріко Павловського в «діях, спрямованих на шкоду польській нації і репутації польських солдатів».

Зазначається, що аргентинська газета використала фото 1950-х років, на якому зображений солдат польського антикомуністичного опору після Другої світової війни, у статті про різанину в Єдвабному.

У 1941 році група польського населення в селі Єдвабне вчинила погром і вбила не менше 300 євреїв під час німецької окупації.

У свою чергу сайт «Pagina 12» оприлюднив статтю-реакцію на звинувачення, в якій зазначено, що польська організація прагне «не прояснити минуле своєї країни, а переслідувати тих, хто звітує про проведені дослідження». Так, лише в 2016 році Ліга втрутилась у понад 60 справ, а у вересні того ж року запустила «напівавтоматичну систему для виявлення наклепу».

Як відомо, Сейм Польщі вніс зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які забороняють пропаганду «бандерівських націоналістів». Зміни набрали чинності 1 березня.

Закон передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушників оновленого закону каратимуть грошовими штрафами або ув’язненням до трьох років.

У тексті закону пояснюється, що йдеться про «злочини бандерівських націоналістів та членів формувань, які колаборували з Третім Рейхом, вчинені в 1925-1950 роках, які полягали на застосуванні насилля, терору або інших форм порушення прав людини щодо осіб чи груп людей».

Крім цього, в законі зазначено, що злочинним вважається участь «бандерівських націоналістів» у знищенні єврейського населення та геноциду громадян міжвоєнної Польщі на території Волині та «Східної Малопольщі» тобто Галичини.

Ізраїль виступив категорично проти нових поправок до закону про Інститут національної пам’яті. США також засудили рішення президента Польщі підписати скандальний закон.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY