detector.media
10.09.2016 10:27
Сьогодні День українського кіно – пам’ятаємо про засудженого у Росії кінорежисера Олега Сенцова
Сьогодні День українського кіно – пам’ятаємо про засудженого у Росії кінорежисера Олега Сенцова
Сьогодні, 10 вересня, відзначається День українського кіно, встановлений згідно з указом Президента України від 12 січня 1996 року і щороку відзначається у другу суботу вересня.

Цьогоріч свято збігається з днем народження одного з засновників українського кіно, класика світового кінематографа Олександра Довженка, який народився 10 вересня 1894 року. Про це повідомляє «Укрінформ».

Український кінематограф бере початок ще з кінця ХІХ століття, коли в 1893 році механік Одеського університету Йосип Тимченко на три місяці раніше за Томаса Едісона й більше, ніж за рік раніше братів Люм’єрів, сконструював кінознімальний та кінопроекційний апарати.

Через кілька років потому в Харкові Альфред Федецький зняв кілька короткометражних картин і 2 грудня 1896 у приміщенні Харківського оперного театру (тепер обласна філармонія) провів перший в Україні публічний кіносеанс.

В Україні ігрові стрічки з’явилися 1907 року, з 1909 почали випускались комедії, драми, водевілі з репертуару та у виконанні акторів українських театрів: «Шельменко-денщик», «Москаль-чарівник», «Ніч перед Різдвом».

Існували невеликі кіностудії в Катеринославі (Дніпро), Одесі, Києві.

У «революційні» для українського кіно 20-ті роки ХХ століття, коли з’явилися фільми Олександра Довженка «Звенигора» (1928), «Арсенал» (1929),  «Земля» (1930). Останній увійшов до десятки найвизначніших фільмів світу всіх часів і народів.

З появою звуку у 30-х роках Іван Кавалерідзе знімає «Коліївщину» (1933), «Прометея» (1935), «Наталку Полтавку» (1936), «Запорожця за Дунаєм» (1937).

Після закінчення війни попри жорстку цензуру й тиск з боку тоталітарної держави на екрани кінотеатрів виходять фільми Леоніда Осики, Сергія Параджанова, Кіри Муратової, Юрія Іллєнка та інших визначних українських кінорежисерів. Й досі немеркнучим світлом сяють зірки акторського таланту Івана Миколайчука та Леоніда Бикова, Лариси Кадочникової та Ади Роговцевої, Богдана Ступки та Костянтина Степанкова.

У добі новітнього українського кінематографа варто згадати фільми Сергія Лозниці, Мирослава Слабошпицького, Марини Вроди, Олеся Саніна, Михайла Іллєнка та інших українських режисерів.

В День українського кіно необхідно пам’ятати, що за гратами у Росії за сфабрикованим судовим вироком перебуває український кінорежисер Олег Сенцов.

«Той, чиє місце на знімальному майданчику поряд з камерою – знаходиться за гратами. Сподіваймося, що рано чи пізно він повернеться на батьківщину, і ми ще побачимо його кращий фільм», - зазначає «Укрінформ».

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року  Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Українському активісту Олександру Кольченку суд присудив 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заяляє, Росія і Україна продовжують переговори щодо обміну різних кандидатур. Він висловив сподівання, що «спільна робота» ведеться також із повернення в Україну засудженого у Росії Олега Сенцова. За його словами, остаточні рішення з російського боку буде приймати Володимир Путін. Дмитро Пєсков також визнав, що контакти із російською стороною підтримує Віктор Медвечук.

25 серпня 2016 року, до річниці винесення російським судом вироків Олегу Сенцову і Олександру Кольченку в Києві відбулася акція на їх підтримку.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY