detector.media
24.06.2016 12:09
Монтаж телевежі на Карачуні зупинився через узгодження з ДАБК - Попова
Монтаж телевежі на Карачуні зупинився через узгодження з ДАБК - Попова
Терміни початку роботи нової 180-метрової телевежі на горі Карачун поблизу Слов’янська (Донецька область) були перенесені через відсутність узгодження встановлення конструкції з Державним архітектурно-будівельним контролем (ДАБК).

Про це повідомила в інтерв’ю виданню «Донбас. Реалії» заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова.

Вона нагадала, що ситуація з радіомовленням на Донбасі складна через захоплення і зруйнування телевеж сепаратистами. За її словами, захоплені дві найвищі вежі - 360 метрів в Донецьку і 180 метрів в Луганську. Зараз йде відновлення вишки на горі Карачун під Слов'янськом. Вишку було знищено в результаті боїв за місто влітку 2014 року.

«Були затримки з ДАБКом, тому що Краматорський ДАБК був не готовий взяти на себе видачу дозволу на будівництво такої високої конструкції, тому з приводу вежі матеріали були передані до Києва, і майже місяць тут вирішували, дозволяти чи не дозволяти. Зрештою нам вдалося переконати швидше видати документи», - сказала Тетяна Попова.

За її словами, найближчим часом на гору Карачун повинні довезти ще 6 конструкцій і почати їх установку. Поки встановлена тільки одна частина конструкції телевежі, а їх всього - близько 25.

«Основне для передачі сигналу - це не потужність передавача, а висота підвісу. З огляду на те, що зараз висота підвісу - 33 метри. Коли там буде 180 метрів, то сигнал посилиться до 70 кілометрів. Там будуть стояти різні передавачі, з тих, які стоять зараз там - близько 15 телевізійних і 10 радіопередавачів. Найпотужніший буде 20 кВт для державного телебачення», - розповіла Тетяна Попова.

Водночас до Луганська і Донецька сигнал з вишки на Карачуні не досягне, нагадує Тетяна Попова. Для мовлення на окуповані території потрібно біля Луганська поставити вишку висотою не менше 130 метрів і близько Донецька - не менше 180-200 метрів. Першу побудують до осені, на другу – поки не виділені кошти.

«У Луганській області вишка буде встановлена, як мені обіцяють, до кінця третього кварталу цього року, нам її надали міжнародні партнери. А ось біля Донецька... Зараз боремося з Мінфіном за фінансування хоча б проектної документації», - сказала Тетяна Попова.

Видання пише, що наразі терміни закінчення монтажу вежі на Карачуні, яка дозволить забезпечити покриття українським сигналом північ Донецької області, невідомі.

Нагадаємо, колишню телевежу на горі Карачун висотою 200 метрів було підірвано терористами в липні 2014 року. Унаслідок цього північ Донеччини опинилася без сигналу українських мовників. Нині на Карачуні функціонує тимчасова вежа висотою 34,5 метри, на якій встановлені передавачі 15 телеканалів і семи радіостанцій. Найпотужніший передавач – Національної телекомпанії України («UA: Перший»), його потужність – 2,5 кВт.

У квітні 2016 року радник міністра інформаційної політики, народний депутат Олександр Бригинець повідомив, що телевежу на Карачуні буде встановлено до річниці визволення міста від проросійських сепаратистів – тобто у липні 2016 року.

На початку травня стало відомо, що на гору Карачун завезено перші конструкції нової 180-метрової телевежі. Наприкінці травня Олександр Бригинець повідомив, що телевежа готова до встановлення, а для початку монтажу конструкцій потрібне погодження Держбудінспекції.

Генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) Володимир Іщук  заявив 7 червня під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань свободи слова у Краматорську, що телевежа на горі Карачун буде встановлена за три місяці. У вересні розпочнуть роботу встановлені на ній передавачі.

Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський заявив, що його не влаштовують ті терміни встановлення нової телевежі на горі Карачун поблизу Слов’янська (Донецька область), які назвав на початку червня генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Володимир Іщук.

На фото - конструкції майбутньої 180-метрової вежі на Карачуні

Фото: Світлана Остапа

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY