detector.media
28.09.2015 11:52
І журналісти, і прес-центр АТО не в усіх випадках достатньо професійні – Роман Бочкала
І журналісти, і прес-центр АТО не в усіх випадках достатньо професійні – Роман Бочкала

Воєнний кореспондент «Подробностей» телеканалу «Інтер» Роман Бочкала (на фото) акцентував на том, що висвітлення військових дій потребує професійності і представників прес-центру АТО, і журналістів. Про це він зазначив на своїй сторінці у Facebook, коментуючи конфлікт воєнкорів і військових прес-відділів, що вилився у флешмоб журналістів.

 

А спеціальний кореспондент «Телевізійної служби новин» (ТСН) телеканалу «1+1» Андрій Цаплієнко, який приєднався до флешмобу колег у Facebook, переконаний, що прес-служба АТО в її нинішньому форматі роботи лише заважає виконувати йому його професійні обов'язки

 

«Журналісти не завжди розуміють ступінь відповідальності і не у всіх випадках досить професійні. Але, на жаль, на адресу нинішніх атошних штабістів від преси можна сказати те ж саме», - зауважив пан Бочкала. Також він додав, що професійні, з його точки зору, представники працівники прес-служби АТО, переважно, більше в Міністерстві оборони не працюють. У цьому переліку - Петро Гасай, Юрій Повх, Богдан Сеник, Леонід Матюхін, Олексій Дмітрашківській.

 

Співпраця ж воєнкорів з новими працівниками прес-служби АТО не завжди продуктивна, коментує Роман Бочкала, оскільки ті перебувають у зоні воєнних дій нетривалий час. «Зараз інше АТО й інші прес-офіцери. Пішов романтизм, прийшла бюрократія. В'язка і липка. А журналісти залишилися ті ж. Вони вже свого роду "діди" цієї війни. Ті ж, хто зараз у прес-центрі, за рідкісним винятком рік тому сиділи в затишних кабінетах. Щось не видно їх було на передку», - зауважив Роман Бочкала.

 

Підсумовуючи свій коментар, журналіст погодився із заступником міністра інформаційної політики Тетяною Поповою щодо необхідності вирішити проблему за спільним круглим столом воєнкорів і працівників прес-служби. Також він закликав колег і прес-офіцерів до швидкого та конструктивного вирішення питань, оскільки обидві сторони конфлікту мають багато роботи. «Всім є над чим замислитися. Образи в сторону!», - закликав пан Бочкала.

 

Тим часом Андрій Цаплієнко наголосив на необхідності переформатування роботи прес-служби АТО: «Не можу не визнати: без прес-служби АТО в її нинішньому, ніби "мирному", форматі моя робота була б набагато якіснішою. І кориснішою».

 

Нагадаємо, 25 вересня воєнні кореспонденти українських ЗМІ, які працюють у зоні антитерористичної операції, влаштували у Facebook флешмоб-протест проти обмежень з боку керівництва штабу АТО на висвітлення і зйомку важливих подій на Донбасі. Приводом до флешмобу стало позбавлення акредитації знімальної групи телеканалу «Україна».

 

Свої вимоги до керівництва держави та командирів АТО вони висловили в публічному зверненні.

 

28 вересня відбудеться обговорення особливостей роботи журналістів у зоні АТО, яке ініціювала Тетяна Попова.

 

Міністерство оборони України вирішило створити робочу групу для вирішення низки проблемних питань, які які виникають під час співпраці військових та журналістів у ході роботи в зоні проведення антитерористичної операції.

 

Тим часом ізраїльський журналіст Шимон Бріман розповів, що журналісти в Ізраїлі знімають армію лише за посередництва і в супроводі прес-служби Армії оборони Ізраїля.

 

Речник Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов, у свою чергу, висловив думку, що діяльність журналістів у зоні антитерористичної операції (АТО) необхідно чітко нормувати для безпеки українських військових. «Будь-яка інформація, яка виходить із зони АТО повинна бути такою, яка не принесе шкоди військовослужбовцям, які несуть службу на передній лінії оборони», - акцентував він.

 

«Детектор медіа»

Фото з Facebook-сторінки Романа Бочкали

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY