detector.media
15.08.2015 17:17
У Севастополі ФСБ допитала блогера після поширення новини «Обама запевнив Джемільова, що про Крим не забудуть»
У Севастополі ФСБ допитала блогера після поширення новини «Обама запевнив Джемільова, що про Крим не забудуть»

У Севастополі блогера Ірину Горєлікову доправили на допит у ФСБ. Таким чином служба безпеки відреагувала на поширення пані Горєліковою в Facebook публікації з прес-конференції уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемілєва. Про це повідомляє «Центр журналістських розслідувань».

 

Заголовок новини, яку пані Горєлікова перепостила у соцмережі - «Обама запевнив Джемільова, що про Крим не забудуть».

 

За цими даними, о десятій ранку 14 серпня двоє чоловіків у цивільному прийшли до Горєлікової додому і вручили їй повістку на допит, сказавши збиратися і їхати з ними в управління ФСБ. Хоча блогер пояснювала, що має йти на роботу, представники ФСБ «добровільно-примусово» наполягали на негайному допиті та керувалися приписом.

 

 


 

Під час допиту, зазначила блогер, співробітник ФСБ цікавився цілями її «активного протистояння в мережах» і запитував, чи не закликає вона таким чином до бунту.

 

«Дуже були стурбовані цілісністю такої держави, як Росія. Чи не зазіхаю я на цілісність території Росії. Я відповіла, що моє обурення в мережах обумовлено саме стурбованістю цілісності такої держави, як Україна. І некоректно Росії порушувати питання про свою цілісність. Дуже цікавилися статтею про Джемільова . Запитували, навіщо я її постила. Відповіла, що це моя думка, і дуже поважаю Джемілєва, і довіряю йому», - пише пані Горєлікова.

 

Поцікавилися у ФСБ і ставленням блогерки до президента Росії Володимира Путіна.

 

Під час допиту, за даними блогерки, від співробітників ФСБ прозвучала пропозиція виїхати з Севастополя на материкову частину України. Вона ж заявила, що свою домівку не залишать.

 

«Я їм запропонувала фізичну ліквідацію, бо їхати навіть не думаю. Потім був допит в Ленінському райвідділі. Цілком адекватний поліціянт, як видалося, навіть співчував. Ну наразі все. Свої ініціали не шифрую, вже нема сенсу. Змінювати свою позицію ФСБ не обіцяла. Слава Україні. Що буде далі, не знаю», - зазначила Ірина Горєлікова в Facebook.

 

Нагадаємо, у 2015-році Прокуратурою Криму заблоковано вже близько тридцяти сайтів, «на яких ведеться пропаганда фашизму, нацизму».

 На початку травня президент Росії Володимир Путін підписав закон, що посилює покарання за заклики до тероризму й екстремізму в ЗМІ.

З переходом Криму під контроль Росії на півострові ФСБ проводить регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники характеризують це як «боротьбу з інакомисленням».

Раніше Комітет ООН з прав людини рекомендував Росії «забезпечити на практиці здійснення свободи та інформації для всіх жителів Криму».

 

«Детектор медіа»

Фото - «Центр журналістських розслідувань»

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY