detector.media
23.07.2015 15:36
Омбудсмен Росії вимагає повідомити, куди вивезли з московського СІЗО Надію Савченко (ОНОВЛЕНО)
Омбудсмен Росії вимагає повідомити, куди вивезли з московського СІЗО Надію Савченко (ОНОВЛЕНО)

Уповноважений з прав людини в Росії Елла Памфілова закликає керівництво правоохоронних органів РФ надати інформацію про місце перебування української військової, депутата Верховної Ради Надії Савченко, заарештованої в Росії за звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1». Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на прес-службу пані Памфілової.

 

Обмудсмен направила відповідні запити в Генеральну прокуратуру і Федеральну службу виконання покарань Росії.

 

Російський омбудсмен наголошує, що 13 липня була оприлюднена офіційна інформація про затвердження обвинувального висновку й направлення справи Надії Савченко в Донецький міський суд Ростовської області (Росія), але місце перебування ув'язненої дотепер не встановлене.

 

Водночас російська «Новая газета» з посиланням на своє джерело повідомляє, що українську льотчицю, депутата Верховної Ради Надію Савченко можуть найближчим часом доставити в СІЗО №4 міста Шахти Ростовської області (Росія).

 

Нагадаємо, Донецький міський суд Ростовської області (Росія) призначив на 30 липня попереднє засідання у кримінальній справі української льотчиці, народного депутата, делегата ПАРЄ Надії Савченко.

 

17 липня стало відомо, що Надію Савченко етаповано з московського СІЗО в Ростовську область Росії. Те, що Надію Савченко судитимуть у Ростовській області Росії, стало відомо 13 липня.  Після цього вона попросила ООН, ПАРЄ та Європарламент допомогти провести суд над нею у Москві. Наразі невідомо, у якому саме СІЗО у Ростовській області її тримають.

 

Російське слідство стверджує, що «Надія Савченко, будучи офіцером Збройних Сил України, перебуваючи у розташуванні воєнізованого батальйону "Айдар", 17 червня 2014 в районі п. Металіст Слов'яносербського району Луганської області, вела приховане спостереження і коригування артилерійського обстрілу по ділянці блокпоста ополченців Луганської Народної Республіки з перебували на ньому мирними громадянами, у тому числі трьома громадянами Російської Федерації - кореспондентами ВДТРК. В результаті обстрілу двоє росіян були вбиті».

 

Захист Надії Савченко неодноразово спростовував такі дані, наводячи докази, що обстріл, під час якого загинули співробітники телеканалу «Россия 1», стався після того, як Надія Савченко потрапила у полон до терористів «ЛНР».

 

1 липня у Московському міському суді відбувся розгляд апеляційної скарги на рішення Басманного райсуду Москви. Захист наполягав на визнанні імунітету Надії Савченко як делегата ПАРЄ і її звільненні з цієї причини. Як і раніше, імунітет делегата ПАРЄ суд визнав «функціональним», а тому у звільненні з-під варти відмовив.

 

10 червня суд у Москві продовжив арешт Надії Савченко до 30 вересня. Таким чином, були відхилені заперечення адвоката Іллі Новикова проти утримання його підзахисної під вартою у зв'язку з її імунітетом як члена ПАРЄ, а також процедурними неточностями під час оформлення клопотання Слідчим комітетом Росії. 

 

21 травня Слідчий комітет Російської Федерації закінчив слідство у справі Надії Савченко. 

 

24 квітня російське слідство пред'явило Надії Савченко звинувачення в остаточній редакції: пособництво у вбивстві двох журналістів ВДТРК улітку 2014 року на Донбасі, незаконному перетині кордону Росії, хоча наявні багато доказів того, що льотчицю викрали і перевезли через російський кордон. Вона своєї «провини» не визнала. 

 

«Детектор медіа»

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY