detector.media
15.04.2015 11:26
У Facebook зникла сторінка кримськотатарської газети «Янъы дюнья»
У Facebook зникла сторінка кримськотатарської газети «Янъы дюнья»

У соціальній мережі Facebook з невідомих наразі причин видалено сторінку кримськотатарської газети «Янъы дюнья». Про це повідомляє кримськотатарське інформаційне агенстсов QHA з посиланням на головного редактора видання Зеру Бекірову.

 

«З Facebook несподівано, без жодних попереджень видалена сторінка газети «Янъы дюнья». Завдяки публікаціям на цій сторінці тисячі передплатників газети, які проживають за кордоном, мали можливість оперативно знайомитися зі змістом газети. Кілька днів не замовкають телефони в редакції. Спасибі за турботу і увагу», - сказала головред.

 

При цьому пані Бекірова зазначила, що газета не закрита. «У Роскомнагляді обіцяли до четверга зареєструвати газету», - додала головред.

 

Кримськотатарське видання продовжує роботу, і очікується, що в п'ятницю, 17 квітня, читачі отримають відразу два номери газети.

 

Нагадаємо, наприкінці березня повідомлялося, що газету «Янъы дюнья» було перереєстровано у Роскомнагляді згідно вимог російського законодавства.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», Роскомнагляд відмовив у реєстрації майже всім кримськотатарським ЗМІ. З 1 квітня припинили своє мовлення телеканал АТR та інші ЗМІ цього медіахолдингу (телеканал Lale, радіостанції «Мейдан» і «Лідер»), які не пройшли перереєстрацію відповідно до російського законодавства через відмову в ліцензіях від Роскомнагляду.

 

Інформаційне агентство «Крымские новости QHA» також отримало відмову в реєстрації та було змушене припинити свою діяльність на території Криму і переїхати до Києва.

 

Керівництво кримськотатарської газети «Авдет» вирішило скоротити тираж видання, аби мати змогу продовжити свою роботу без дозволу Роскомнагляду, який їм не вдалося отримати.

 

Російськомовна газета «Голос Крыма» отримала свідоцтво про реєстрацію, змінивши назву на «Голос Крыма New». 7 квітня кримськотатарський дитячий журнал «Арманчыкъ» також перереєстрували за російськими законами.

 

18 березня у доповіді Amnesty International, опублікованій з нагоди річниці анексії півострова, йшлося про те, що влада Криму використовує широкий спектр тактик залякування у боротьбі з інакомисленням. 20 березня Комітет захисту журналістів повідомив, що стривожений погіршенням медійного клімату в анексованому Росією Криму, зокрема відмовою Роскомнагляду реєструвати кримські новинні ЗМІ.

 

У квітні невідомі організували DDoS-атаки на кримські опозиційні інтернет-видання «Новости Севастополя» та «Меридиан Севастополь», унаслідок чого ресурси певний час були недоступні для інтернет-користувачів.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY