detector.media
09.04.2015 11:46
Cуд залишив блогера Руслана Коцабу під вартою до 6 червня
Cуд залишив блогера Руслана Коцабу під вартою до 6 червня

Івано-Франківський міський суд залишив блогера Руслана Коцабу, якого звинувачують у державній зраді та перешкоджанні діяльності Збройних Сил України, під вартою до 6 червня. Про це повідомляє місцеве інтернет-видання «Репортер».

 

Рішення головуючий суддя суду Володимир Попович оголосив під час попереднього судового засідання 6 квітня.

 

«Суд відмовив Коцабі у задоволенні клопотання про зняття арешту із вилучених під час обшуку коштів. За словами судді Поповича, повернення коштів є рішенням передчасним, адже ці гроші є речовими доказами у кримінальній справі», - пише видання.

 

Нагадаємо, в ухвалі суду від 8 лютого зазначено, що Руслан Коцаба за винагороду працював на замовлення російського телеканалу НТВ і організовував підготовку провокативних матеріалів про мобілізацію в Україні для російського ТБ. Відеозвернення Руслана Коцаби до Президента України «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах «Время покажет» російського «Первого канала» і російського телеканалу «Россия 1». У документі також наголошується, що пан Коцаба мав намір найближчим часом виїхати на невизначений термін на територію так званих «ЛНР» та «ДНР», аби продовжити свою діяльність.

 

6 березня Івано-Франківський міський суд залишив під арештом вилучені в Руслана Коцаби під час обшуку кошти в сумі 6 тис. 300 доларів, 9 тис. 110 євро та 7 тисяч гривень.

 

На засіданні 6 квітня суддя Володимир Попович також зазначив, що по справі Руслана Коцаби призначать запасного суддю шляхом автоматичного розподілу. Водночас  Івано-Франківський міський суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення про виклик понад 40 свідків до суду.

 

Суд призначив п'ять судових засідань по справі пана Коцаби, які відбудуться: 16 та 29 квітня, 13 травня, а також 3, 10 та 18 червня.

 

Як повідомляє інше івано-франківське видання «Галка», під час засідання блогер Руслан Коцаба наголосив, що його звернення до Президента України Петра Порошенка є особистим зверненням про відмову від мобілізації. Він заявив, що не відчуває жодглї вини. Блогер вважає, що мобілізації в країні, де не оголошено воєнний стан, неможлива. Пан Коцаба заявив, що війна в Україні - це операція, спрямована на дерибан коштів МВФ.

 

«Нащадки НКВД та КГБ - СБУ організували мені судилище, щоби залякати всіх нас, і тих людей, які хочуть скористатися правом на вільну думку, свободу вираження, які керуються журналістськими стандартами, і вважають, що подавати при будь-якому конфлікті треба подавати всі сторони конфлікту, а не як пропагандисти, і не якісь замовні комерційні матеріали», - сказав затриманий у залі суду.

 

За словами блогера, він очікував, що йому інкримінуватимуть іншу статтю - за відмову від мобілізації.

 

Нагадаємо, обвинувальний акт щодо Руслана Коцаби було складено 27 березня слідчим управління СБУ в Івано-Франківській області та затверджено прокурором Івано-Франківської області. За звинуваченням у державній зраді блогеру загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої, за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України - позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Як сказано в обвинувальному акті, за висновками судово-лінгвістичної експертизи, заклики до відмови від мобілізації «об'єктивно є однією з форм підривної діяльності проти України на шкоду її обороноздатності у сучасних умовах».

 

8 лютого рішенням Івано-Франківського міського суду блогера було арештовано на 60 діб за підозрою у скоєнні цих злочинів. 14 лютого апеляційний суд залишив у силі рішення попередньої інстанції про арешт.

 

Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби. Незалежна медіапрофспілка України висловила думку, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписуються в антиукраїнську інформаційну кампанію. Разом з тим, наголосили в НМПУ, притягнення Руслана Коцаби до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.

 

Львівський осередок НМПУ заявив про незгоду із заявою центрального комітету НМПУ - на його думку, підстави для арешту Руслана Коцаби існували.

 

Тим часом представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, в якій назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.

 

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська вважає недопустимим у демократичному суспільстві таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, та вбачає в його арешті ознаки порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини назвала арешт пана Коцаби «переслідуванням за політичними мотивами».

 

Юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко звернула увагу на небезпеку системності арештів журналістів за звинуваченням у державній зраді.

 

Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров назвав звинувачення проти Руслана Коцаби непереконливими.

 

«Детектор медіа»

Фото - «Репортер»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY