detector.media
03.04.2015 15:50
Прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження за фактом припинення мовлення ЗМІ, що входять до медіахолдингу АТR
Прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження за фактом припинення  мовлення ЗМІ, що входять до медіахолдингу АТR

Генеральна прокуратура України (ГПУ) повідомляє, що 1 квітня прокуратурою АР Крим відкрито кримінальне провадження за ст. 171 КК України за фактом припинення теле- та радіомовлення засобів масової інформації, які входять до медіахолдингу ATR. Про це йдеться на сайті ГПУ.

 

На території окупованого півострова Крим систематично порушується гарантоване Конституцією України право на свободу думки і слова, на вільне вираження громадянами своїх поглядів і переконань, відбувається ліквідація незалежних кримських засобів масової інформації, констатує Генпрокуратура.

 

«На захист прав громадян та незалежних кримських ЗМІ прокуратурою автономії 01.04.2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 171 КК України, за фактом перешкоджання незаконно утвореними органами влади окупованого півострова законній професійній діяльності журналістів, що призвело до припинення теле- та радіомовлення засобів масової інформації, які входять до медіа-холдингу ATR (кримсько-татарський телеканал ATR, дитячий кримсько-татарський телеканал Lale, FM - радіостанції "Мейдан", "Лідер", а також інтернет-видання "15 хвилин")», - йдеться у повідомленні ГПУ.

 

Водночас на сайті прокуратури АР Крим будь-яка інформація з цього приводу наразі відсутня.

 

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» вказані кримінальні провадження надіслано до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності, повідомляє ГПУ.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 1 квітня всі ЗМІ кримськотатарського медіахолдингу ATR: канали ATR і Lale, радіостанції Meydan і «Лідер», інтернет-видання «15 минут» -змушені були припинити свою діяльність, оскільки станом на 31 березня жодне з цих медіа не змогло перереєструватися в окупованому Росією Криму за російським законодавством. Роскомнагляд тричі повертав їм документи без розгляду, щоразу знаходячи в них нові «помилки».

 

1 квітня Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству інформаційної політики створити умови для роботи кримськотатарського каналу ATR в Україні. Цього ж дня міністр інформаційної політики України Юрій Стець і радник міністра з питань інформаційної політики Криму Сергій Костинський зустрілися з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Сторони обговорили можливість трансляції контенту кримськотатарського телеканалу ATR, дитячого телеканалу Lale і радіостанції Meydan, що входять до холдингу ATR, на материковій Україні. Міністр запевнив, що кримськотатарським ЗМІ буде надано всебічне сприяння з боку держави.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив про плани запустити у травні новий медіапроект для кримських татар на заміну телеканалу ATR, який 1 квітня припинив мовлення через відмову у реєстрації за російським законодавстом. Водночас він заявив, що у Криму може бути створений фейковий канал ATR.

 

2 квітня влада Криму заявила про необхідність створення «громадської кримськотатарської телерадіокомпанії» (ГКТРК) замість закритого кримськотатарського каналу ATR і звинуватила керівництво холдингу у закритті власних телеканалів.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY