Перший заступник директора Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії Анатолій Рудий повідомив, що народного депутата України Надію Савченко, яка наразі перебуває у московському СІЗО за звинуваченням у загибелі російських журналістів і незаконному перетині кордону, можуть перевести до цивільного медичного закладу у Росії. Про це повідомляє російське інформагентство «Интерфакс».
Анатолій Рудий зазначив, що Надія Савченко буде переведена до цивільного медзакладу в разі серйозного погіршення її здоров'я.
«Зараз ніяких патологічних змін у стані її здоров'я немає, вага стабільна, різні показники стабільні і не випадають з ряду допустимих. Не проходить тижня, коли збирається консиліум не просто за участю наших лікарів, із залученням цивільних лікарів, і рішення про подальше ставлення до процесу лікування, підтримки її здоров'я приймаються на цих найсерйозніших консиліумах», - сказав заступник голови ФСВП.
Водночас офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, коментуючи повідомлення, що президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд звернулися до російського керівництва з проханням звільнити Надію Савченко, заявив про відмову слідства від будь-яких кроків щодо звільнення ув'язненої.
«Слідство свою позицію вже висловлювало неодноразово. Додати до цього нема чого. Савченко обвинувачується в пособництві вбивства російських громадян. Розслідування кримінальної справи відносно Савченко буде продовжено, а її долю вирішить тільки суд», - заявив пан Маркін.
2 березня Верховна Рада України прийняла звернення до народного депутата Надії Савченко із закликом припинити голодування. Того ж дня Надія Савченко в черговий раз відмовилася припинити голодування, повідомили глава російської Ради з прав людини при президенті Михайло Федотов та члена цієї ради Єлизавета Глінка, які відвідали ув'язнену.
33-річна українська військова, депутат Верховної Ради та член парламентської делегації у ПАРЄ Надія Савченко з липня 2014 року знаходиться у в'язниці в Росії за звинуваченням у загибелі співробіниктів телеканалу «Россия 1». На знак протесту Надія Савченко голодує вже 81 день.
Нагадаємо, 1 березня в Україні, Росії та інших країнах світу відбувалася всесвітня акція на підтримку полоненої льотчиці, народного депутата Верховної Ради України Надії Савченко. У Києві на Софійській площі відбувся міжконфесійний молебень «За Україну, за Мир, за Надію» за участі представників усіх релігійних конфесій України.
Президент Петро Порошенко присвоїв народному депутату України, члену делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Надії Савченко звання «Герой України».
Надію Савченко було викрадено бойовиками на Донбасі влітку 2014 року, перевезено до Росії та звинувачено в причетності до загибелі російських журналістів. Також у Росії льотчицю звинуватили в незаконному перетині кордону. 25 лютого 2015 року у постанові про з'єднання кримінальних справ виникло нове звинувачення за частиною 1 статті 356 КК- застосування заборонених засобів і методів ведення війни.
Льотчиця розпочала голодування 13 грудня 2014 року, а у лютому відмовилася від підтримки медикаментами. Один з адвокатів Микола Полозов в інтерв'ю «Радио Свобода» наголосив, що можливості людського організму не безмежні й ресурси можуть вичерпатися вже 6-8 березня.
19 лютого стало відомо, що Надія Савченко просить Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) виступити гарантом її обстеження незалежним консиліумом лікарів. У своєму листі льотчиця наголошує, що забороняє піддавати її примусовому голодуванню, оскільки вважає, що у випадку невдалої реабілітації представники Росії захочуть приховати свої злодіяння.
«Детектор медіа»