detector.media
02.03.2015 16:04
ІМІ заявляє про тотальну безвідповідальність керівників українських ЗМІ, які відправляють журналістів у «гарячі точки»
ІМІ заявляє про тотальну безвідповідальність керівників українських ЗМІ, які відправляють журналістів у «гарячі точки»

Інститут масової інформації (ІМІ) заявляє про неприпустимість командирування журналістів у зону бойових дій без відповідного захисного обладнання, аптечок і елементарних знань про домедичну допомогу. Про це йдеться на сайті ІМІ.

 

Нагадаємо, 28 лютого у Пісках (Донецька область) загинув 43-річний фотокореспондент газети «Сегодня» Сергій Ніколаєв. Унаслідок вибуху міни він зазнав тяжких поранень і згодом помер у лікарні.

 

За словами його колег, на які посилається ІМІ, він був у бронежилеті, який фотокореспонденти різних редакцій купили разом на власні кошти.

 

ІМІ звертає увагу, що журналіст, який виїжджає у «гарячу точку», має бути екіпірований бронежилетом не нижче 4-го класу, каскою, аптечкою першої допомоги, у якій має бути як мінімум два джгути (гумовий джгут Есмарха або джгута САТ (Combat Application Tourniquet), та мати навички роботи з ними. Всі журналісти, які працюють в зоні АТО, повинні вміти:  евакуйовувати пораненого з зони обстрілу; оцінити ознаки життя пораненого, забезпечити прохідність дихальних шляхів; надати допомогу при пораненні грудної порожнини (пневмотораксі); накласти джгут.

 

Кожен журналіст повинен мати індивідуальну аптечку, яка в будь-який час доби та в будь-якому місці повинна бути закріплена на тілі журналіста.

 

«Дуже боляче це говорити, але якщо у журналіста Сергія Ніколаєва було поранення в руку і в ногу, то цілком імовірно, що його можна було врятувати. Жоден із тих, хто стояв навколо, в тому числі його колеги-журналістів, не мали при собі аптечки першої допомоги, судячи з відео. Бронежилет і каска - цього недостатньо для безпеки. Саме грамотно складена аптечка і вміння нею користуватися може врятувати людське життя вам, чи тим, хто поруч», - заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

 

«Слід зазначити три речі: по-перше, низький рівень знань і підготовки з домедичної допомоги журналістів. Дуже мало пам'ятати, чому вчили в школі і на автокурсах,  надягти бронік з підсумками і вважати себе "тактичним" парамедиком. По-друге, варто пам'ятати, що на полі бою застосовуються інші стандарти та алгоритми надання допомоги ніж ті, які діють в мирному житті - це особливі стандарти, що включають багато факторів. І, по-третє, в такій ситуації потрібно надіятися тільки на себе і на членів своєї знімальної групи (команди), вони в першу чергу повинні знати, що робити і мати навички надання домедичної  допомоги», - зазначив  інструктор центру спеціальної підготовки та тренер ІМІ Костянтин Бірюков.

 

ІМІ також заявляє про тотальну безвідповідальність топ-менеджменту ЗМІ України, в тому числі провідних редакцій, щодо тих журналістів, яких вони відправляють у зону АТО. ЗМІ, журналісти яких постійно працюють на війні, несуть не лише моральну, а і юридичну відповідальність за життя і здоров'я своїх співробітників, і зобов'язані забезпечити журналіста всім необхідним обладнанням, і знаннями, які може врятувати його життя та убезпечити від травмувань, не кажучи про психологічну реабілітацію. Ситуація, яка склалася, є неприпустимою.

 

Зі свого боку ІМІ заявляє готовність своїх експертів прийти до кожної редакції та поінформувати про БАЗОВІ правила безпеки, та надати, як мінімум список необхідного спорядження.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», народний депутат 7-го скликання, а нині громадський діяч Олександр Бригинець припускає, що фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва можна було урятувати, якби перша медична допомога була надана йому відразу після поранення.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY