detector.media
23.02.2015 16:38
Голова «Закарпатавтотранс» забороняє журналістам зйомку на автовокзалі Ужгорода – медіаюрист говорить про незаконність
Голова «Закарпатавтотранс» забороняє журналістам зйомку на автовокзалі Ужгорода – медіаюрист говорить про незаконність

Сьогодні, 23 лютого, в Ужгороді  приватна охорона заборонила знімальній групі «21 каналу» проводити відеозйомку на місцевому автовокзалі. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

 

Як повідомила журналіст телеканалу Ольга Сорочук, знімальна група прибула на автовокзал, аби взяти коментарі про подорожчання квитків у міжміських автобусах керівництва автостанції, водіїв та пасажирів. Однак охоронець усно заборонив проводити відеозйомку, мотивуючи це тим, що на це потрібен дозвіл керівництва. Аби не поглиблювати конфлікт, знімальна група припинила зйомку.

 

Голова правління ПАТ «Закарпатавтотранс» Йосип Кречко телефоном повідомив журналістам, що без його дозволу на автовокзалі дійсно заборонено знімати, бо це, з його слів, «режимний об'єкт».

 

У коментарі представнику ІМІ Йосип Кречко підтвердив, що вважає, що зйомку на вокзалі проводити без дозволу не можна, оскільки це «його приватна територія». Також він вважає вокзал «технологічною площадкою», яку також не можна знімати без дозволу.

 

ІМІ зазначає, що голова правління ПАТ «Закарпатавтотранс» вчиняє незаконно. Згідно із статтею 25 Закону України «Про інформацію», під час виконання  професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.

 

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко вважає цей випадок фактом перешкоджання журналістській діяльності. «Автовокзал не може розглядатися як режимний об'єкт, тому що через нього щодня проходить багато людей, і вони не проходять особливого контролю з приводу наявності вибухівки, зброї і так далі», - сказав пан Головенко.

 

Нагадаємо, Кіровський районний суд Дніпропетровська визнав 28 грудня 2012 року винним співробітника автовокзалу, який перешкоджав професійній діяльності знімальної групи місцевого 11-го телеканалу. 

 

Справа перебувала в суді понад два місяці. Працівника автовокзалу засудили за статтею 171 Кримінального кодексу умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів до сплати штрафу. Розміри не уточнюються. За даними 11-го каналу, в суді співробітник сказав, що не знав, що журналісти мають право вільно здійснювати зйомку у громадських місцях.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY