Лише політичний тиск дозволить звільнити льотчицю, народного депутата України Надію Савченко, кінорежисера Олега Сенцова та інших українських заручників. Про це в інтерв'ю телеканалу ТВi заявив посол із особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, повідомляє «Укрінформ».
За його словами, необхідно створити настільки потужний політичний тиск із боку міжнародної спільноти, в умовах якого у Кремля просто не залишиться іншого вибору, як звільнити незаконно утримуваних українців.
Як наголосив пан Кулеба, Надія Савченко і Олег Сенцов стали символами боротьби українців за свободу у протистоянні з Росією, тому їхнє повернення не буде простим ані за формою, ані за суттю. «Ніхто не каже, що буде просто... Але результат буде, і він буде політико-військовим», - резюмував дипломат.
Нагадаємо, сьогодні, 13 січня, Верховна Рада на пленарному засіданні ухвалила звернення до Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та світових лідерів щодо звільнення Надії Савченко.
Вже місяць, починаючи з 13 грудня, Надія Савченко продовжує безстрокове голодування. Вона має намір відмовлятися від їжі до 26 січня - дати, коли розпочинається сесія Парламентської ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі (Франція). Якщо вона вступить у повноваження делегата ПАРЄ від України і набере дипломатичній імунітет, російська влада повинна її відпустити з-під варти.
У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів каналу «Россия 1» у зоні АТО. Сама вона всі звинувачення відкидає, її захист наполягає, що льотчицю викрали і примусово вивезли з території України.
Олег Сенцов, а також Олексій Чірній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко, 11 травня були викрадені Федеральною службою безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві.
Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовляється допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.
У листопаді Генеральна прокуратура Російської Федерації визнала підозрюваних у тероризмі проти Росії українців Олега Сенцова, Олексія Чірнія, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка громадянами України. 12 грудня Генеральна прокуратура РФ змінила думку щодо громадянства викрадених кримчан, заявивши, що Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв і Олександр Кольченко можуть вважатися громадянами Росії, а громадянином України є тільки Олександр Чірній, який подав заяву про збереження українського громадянства.
«Детектор медіа»