detector.media
22.12.2014 21:08
МЗС України у відповідь на рішення суду залишити Надію Савченко під вартою вимагає її негайного звільнення
МЗС України у відповідь на рішення суду залишити Надію Савченко під вартою вимагає її негайного звільнення

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вчергове висловив глибоке занепокоєння розвитком ситуації довкола громадянки України, народного депутата України Надії Савченко, яка продовжує голодування на знак протесту проти її незаконного утримання в Російській Федерації. Про це йдеться у заяві українського МЗС, опублікованій на сайті міністерства.

 

МЗС констатує, що, незважаючи на погіршення стану здоров'я Надії Савченко, зібрані захистом докази, що підтверджують непричетність української льотчиці до інкримінованих їй дій, а також домовленості про звільнення усіх незаконно утримуваних осіб, 22 грудня російська сторона залишила без змін своє рішення щодо подальшого утримання українки під вартою.

 

«У цьому зв'язку українська сторона повторює вимогу щодо звільнення Н.Савченко та усіх інших громадян України, які незаконно утримуються на території Російської Федерації», - йдеться у заяві МЗС України.

 

Нагадаємо, сьогодні, 22 грудня, Московський міський суд відхилив скаргу української льотчиці, народного депутата Надії Савченко і залишив її під арештом. Перед рішенням суду українська громадянка, яку у Росії звинувачують у загибелі журналістів каналу «Россия 1», заявила, що якщо її не випустять з-під арешту, то вона голодуватиме безстроково.

 

18 грудня президент РФ Володимир Путін під час так званої великої прес-конференції у Москві заявив, що українська льотчиця Надія Савченко буде негайно звільнена, якщо слідство і суд встановлять, що вона не винна у загибелі журналістів телеканалу «Россия 1», але понесе покарання, якщо російський суд визнає її винною.

 

17 грудня адвокат української льотчиці Марк Фейгін заявив, що дані білінгу її мобільного телефону доводять алібі його підзахисної і її непричетність до загибелі російських журналістів під Луганськом. На думку пана Фейгіна, незважаючи на наявність доказів невинуватості української громадянки, питання звільнення Надії Савченко вирішуватиметься у Кремлі особисто президентом РФ Володимиром  Путіним. 18 грудня стало відомо, що СБУ передала адвокатам української льотчиці, народного депутата (фракція «Батьківщина»)  Надії Савченко докази непричетності до загибелі в зоні АТО журналістів каналу «Россия 1», в якій звинувачує громадянку України російська сторона.

 

Водночас адвокат Микола Полозов заявив, що Надія Савченко може бути звільнена наприкінці січня після отримання статусу делегата від України у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). З набуттям нею дипломатичного імунітету РФ не матиме права утримувати українську громадянку у СІЗО і переслідувати її у кримінальній справі за звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1».

 

Наразі Надія Савченко перебуває у СІЗО-6 Москви в одиночній камері, заявив її адвокат Микола Полозов.

 

27 жовтня Басманний районний суд Москви задовольнив клопотання слідства і продовжив ув'язнення Надії Савченко до 13 лютого 2015 року.  28 жовтня стало відомо, що російські слідчі інкримінують українській льотчиці Надії Савченко також незаконний перетин державного кордону РФ.

 

16 липня під час зустрічі з українським консулом Надія Савченко підтвердила, що її без згоди, незаконно було вивезено з території України до Росії - з мішком на голові та у наручниках. 

 

2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом.  

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY