detector.media
08.12.2014 15:34
Обрання Надії Савченко нардепом утримує Росію від подальших дій - Amnesty International в Польщі
Обрання Надії Савченко нардепом утримує Росію від подальших дій - Amnesty International в Польщі

Після обрання льотчиці Надії Савченко народним депутатом України світова спільнота ще більшу увагу приділяє її ув'язненню, змушуючи російську владу бути обережнішою у своїх діях і заявах. Таку думку висловив речник польського відділу правозахисної організації Amnesty International в Польщі Марчин Лещинський, передає «Укрінформ».

 

«Звичайно, статус депутата багато змінив: міжнародна спільнота більше уваги приділяє справі Надії Савченко. У цьому зв'язку російська влада змушена буде уважніше ставитися до своїх заяв і дій у цій справі», - заявив пан Лещинський.

 

Він також зауважив, що отримання Надії Савченко депутатського мандата небагато змінює у її справі з точки зору міжнародних правозахисних організацій, зокрема Amnesty International, оскільки для них головним є дотримання прав будь-якої людини, незважаючи на її соціальний статус і посади.

 

Марчин Лещинський поінформував, що Amnesty International активно збирає усі факти, пов'язані зі справою Надії Савченко. У цьому контексті міжнародна організація звертає особливу увагу на три аспекти: порушення умов екстрадиції української льотчиці з України до Росії, проблеми з допуском до підсудної родичів і адвокатів, а також перевірка інформації щодо можливого застосування до неї тортур.

 

«У разі підтвердження цих фактів Amnesty International почне активно діяти», - зауважив представник правозахисної організації.

 

Він також повідомив, що Amnesty International не може визнати Надію Савченко «в'язнем сумління», як цього вимагає її захист, оскільки вона є військовослужбовцем і брала участь у бойових діях.

 

Нагадаємо, народний депутат від фракції «Батьківщина» Надія Савченко стала членом парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони.

 

27 листопада присягу депутата від партії «Батьківщина», української льотчиці Надії Савченко продемонстрували на відео у залі Верховної Ради.

 

Парламентська Коаліція делегує обраній від «Батьківщини» народним депутатом Надії Савченко право представляти Верховну Раду у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а відтак вона отримає дипломатичний статус і Росія змушена буде її звільнити.

 

ЦВК зареєструвала Надію Савченко народним депутатом, і набуття нею цього статусу після прийняття присяги дасть Україні додаткові важелі, щоб пришвидшити її звільнення. 

 

30 жовтня  в ЗМІ з'явилася інформація про те, що за результатами проведеної в московському інституті ім. Сербського психолого-психіатричної експертизи Надію Савченко визнали осудною. 18 листопада російське слідство призначило дві нових експертизи у справі української льотчиці Надії Савченко.

 

27 жовтня Басманний районний суд Москви задовольнив клопотання слідства і продовжив ув'язнення Надії Савченко до 13 лютого 2015 року.  28 жовтня стало відомо, що російські слідчі інкримінують українській льотчиці Надії Савченко також незаконний перетин державного кордону РФ.

 

Захист української льотчиці Надії Савченко клопотатиме про допит самопроголошеного голови «ЛНР» Ігоря Плотницького. Надія Савченко побачила Ігоря Плотницького по телебаченню  та упізнала в ньому одного зі своїх викрадачів.

 

16 липня під час зустрічі з українським консулом Надія Савченко підтвердила, що її без згоди, незаконно було вивезено з території України до Росії - з мішком на голові та у наручниках. 

 

2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом. 

 

Адвокат льотчиці Марк Фейгін заявляв, що журналісти каналу «Россия 1» Ігор Корнелюк і Антон Волошин загинули внаслідок випадкового мінометного вогню. Він вважає, що російська сторона не зможе довести провину українки. Крім того він стверджує, що судити українську льотчицю в РФ не можуть, оскільки на її територію вона потрапила не з своєї волі.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY